13-й запуск ракети Rocket Lab завершився провалом — втрачено 7 супутників

13-я місія американської приватної аерокосмічної компанії Rocket Lab завершилася невдачею в минулу суботу у зв’язку з відмовою ракети надлегкого класу Electron незабаром після запуску.Electron успішно злетіла о 17:19 за київським часом в неділю, з основного стартового комплексу Rocket Lab на півострові Махиа в північно-східній частині Нової Зеландії. Все проходило в штатному режимі, але через кілька хвилин після запуску трансляція з ракети припинилася. Як з’ясувалося, сталася аномалія під час старту двигунів другого ступеня, після чого ракета почала втрачати швидкість і потім впала.

Пряма трансляція з ракети Electron припинилася приблизно через 5 хвилин і 45 секунд польоту, і через 45 секунд після цього співробітник компанії повідомив про «ініціювання плану реагування на провал».


Це було великою несподіванкою для Rocket Lab, яка провела 11 успішних запусків Electron поспіль з початку своєї програми (перший запуск в травні 2017 року теж був невдалим).Коментуючи подію, генеральний директор Rocket Lab Пітер Бек (Peter Beck) назвав цей день «важким» для команди та вибачився перед Spaceflight, Canon Electronics, Planet In-Space Mission за те, що компанія не змогла вивести їх супутники на орбіту. Всього було втрачено сім супутників. «Будьте впевнені, ми знайдемо причину проблеми, усунемо її та незабаром повернемося на пусковий майданчик», — запевнив користувачів і партнерів Бек у своєму мікроблозі у Твіттері.