5 кращих текстових редакторів, що працюють в браузері

Якщо ви працюєте з документами, то установка спеціальних додатків для їх створення зовсім необов’язкова. Хоча програми, як правило, вважаються більш надійним інструментом, іноді веб-сервіси є більш переважними. Наприклад, коли у вас немає доступу до власного ПК, і залишається розраховувати тільки на браузер, онлайн-інструменти дозволять працювати з текстовими документами не менш зручно.

Google Документи

Google Документи вважаються «золотим стандартом», і недаремно – сервіс давно став самим популярним текстовим редактором. Він містить всі необхідні інструменти для форматування, цілий ряд готових шаблонів, у нього є також файлів автозбереження, він зберігає історію версій. Поряд з цим сервіс має відмінні можливості для спільної роботи, має доповнення, що дозволяють розширити функціональність, а також власну фірмову хмарне сховище.

Microsoft Word Online

Є онлайн-версією одного з основних додатків Microsoft, у якій багато користувачів створюють документи та працюють з ними. Зручно, що інтерфейс Word Online знайомий, а можливості практично такі ж, як і в настільній версії редактора, у тому числі можливість спільної роботи й підтримка різних форматів файлів.

iCloud Pages

Цей текстовий редактор доступний за замовчуванням для всіх користувачів екосистеми Apple. Онлайн-версія Pages здатна працювати на будь-яких комп’ютерах, чим не може похвалитися додаток. У вас буде доступ до всіх документів з iCloud Drive, причому буде проходити автоматична синхронізація прогресу з іншими пристроями. Хоча здійснюється також підтримка спільної роботи, всім вашим колегам потрібні акаунти iCloud.

Zoho Writer

З точки зору можливостей Zoho Writer не поступається ні «Google Документів», ні Word Online. Інтерфейс його виглядає мінімалістично, однак тут цілком можна створювати й проглядати файли. Здійснює підтримку спільного редагування документів разом з колегами, має також кілька окремих режимів роботи з відповідними наборами інструментів.

ONLYOFFICE

Зовнішній вигляд і функції цього опенсорсного текстового редактора сильно нагадують Microsoft Word. Поряд з переглядом файлів і створенням нових сюди можливе завантаження вже існуючих документів, що знаходяться в хмарних сховищах, і робота над ними в режимі реального часу разом з колегами, які використовують інші сервіси або програми.