Alipay, найбільший у Китаї платіжний додаток, вважається об’єктом свіжого регуляторного контролю

Китайські регулятори розпорядилися про масштабні зміни у найбільшому в країні додатку для платежів Alipay, оскільки керівничий Комуністична партія намагається стримати ‘непокірне зростання’ технологічних гігантів.

Alipay – з більш ніж мільярдом користувачів у Китаї та інших азійських країнах, включаючи Індію – було наказано припинити свій прибутковий бізнес у сфері мікрокредитування.

Зараз додаток дозволяє користувачам розраховуватися традиційною кредитною карткою, пов’язаною з їхнім банком, або пропонує невеликі кредити без застави, щоб купити будь-що від туалетного паперу до ноутбуків.

‘Уряд вважає, що монопольна сила великих технологій випливає з їх контролю над даними’, – сказав газеті джерело, близьке до фінансових регуляторів. ‘Він хоче покінчити з цим’.

Материнська компанія Alipay Ant Group є найбільшим постачальником платіжних послуг у Китаї.

Регулятори відключили рекордний початок фондового ринку конгломерату в розмірі 37 мільярдів доларів США (приблизно 2,72790 рупій) у листопаді, після того, як засновник Джек Ма розкритикував чиновників за задушення інновацій.

Ділова імперія Ма була націлена на більш широку розправу з технологічними фірмами, спрямовану на подолання монополій та посилення безпеки даних, що знищило оцінки компаній на мільярди.

Відвертий мільярдер здебільшого залишався поза увагою від початку репресій.

Після розділення своїх платіжних та кредитних компаній Alipay доведеться передати дані про клієнтів, які використовуються для прийняття рішень щодо кредитування, до нового спільного підприємства, яке частково належить державі, повідомили Financial Times два джерела, знайомі з домовленістю.

Alipay не одразу відповів на запитання AFP щодо того, як замовлення вплине на його бізнес.

Регулятори також попросили платформу електронної комерції Ma Alibaba та інші Інтернет-компанії припинити блокування посилань на конкуруючі послуги, заявив на брифінгу в понеділок представник Міністерства промисловості та інформаційних технологій Чжао Чжигуо.

Китайський регулятор ринку минулого місяця оголосив правила зведення так званих «стінних садів», побудованих технологічними компаніями, які мають на меті заблокувати користувачів у своїх послугах.

‘Нерозумно обмежувати .. доступ до посилань на веб-сайти, що не тільки впливає на досвід користувача, але також завдає шкоди правам та інтересам користувачів і порушує ринковий порядок’, – сказав Чжао.

‘Користувачі рішуче відреагували на це’.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *