AMD вирішила не пропонувати восьмиядерні Renoir з інтегрованою графікою для настільних ПК

Компанія AMD готує до випуску гібридні процесори Ryzen 4000G — настільну частина сімейства Renoir. З безлічі чуток і витоків про них відомо досить багато подробиць. Тепер ресурс Igor’s Lab розкрив свіжу інформацію про асортименті нової серії, яка досить сильно розходиться з колишніми витоками, але тим не менше виглядає дуже правдоподібно.

Згідно з даними джерела, в новому сімействі настільних гібридних процесорів компанія AMD зосередитися в першу чергу на рішеннях для корпоративного сектора. Повідомляється, що AMD готує щонайменше шість процесорів Renoir серії Ryzen Pro. Це будуть: восьмиядерні Ryzen 7 PRO 4750G і Ryzen 7 PRO 4750GE, шестиядерні Ryzen 5 PRO 4650G і Ryzen 5 PRO 4650GE і чотирьохядерні Ryzen 3 PRO 4350G і Ryzen 3 PRO 4350GE.

У свою чергу для споживчого сегмента AMD запропонує лише шестиядерні процесори Ryzen 5 4600G і 4600GE і чотирьохядерні Ryzen 3 4300G і 4300GE. Причому в роздрібному продажі, швидше за все, виявляться лише моделі з суфіксом «G», тоді як моделі «GE» зі зниженим до 35 Вт рівнем TDP можна буде швидше знайти у OEM-збірках та/або інших готових системах. Що ж стосується споживчого гібридного восьми ядерного процесора Ryzen 7 4700G, то він випущений на ринок не буде.

В цілому рішення AMD націлитися в рамках сімейства Renoir на платформах для бізнес-сегменту виглядає цілком логічно. Системи, в яких потрібен потужний центральний процесор і зовсім не важливий графічний, набагато частіше затребувані саме в робочих завданнях. Пересічним споживачам гібридні процесори швидше цікаві для так званих «мультимедійних систем», де вісім ядер навряд чи будуть значно корисніше шести.

До того ж, восьмиядерні чіпи Ryzen 4000G з вбудованою графікою можуть виявитися досить дорогими через монолітного кристала, що відіб’є від них інтерес рядових споживачів. Або, навпаки, вони можуть скласти конкуренцію актуальним восьмиядерникам Ryzen 3000-ї серії, що також не на користь AMD.
Нарешті, джерело повідомляє, що анонс настільних процесорів сімейства Renoir відбудеться 7 липня, але це буде лише формальний кордон, без будь-якої масштабної презентації. За іншими даними, вихід цих чіпів варто чекати лише 27 липня.