Аналітики попередили про підводні камені міграції Apple на платформу ARM, але в цілому сповнені позитиву

Експерти фондового ринку насторожено поставилися до заяв, зроблених керівництвом Apple на WWDC 2020. Їх в рівній мірі цікавили ті моменти, про які на заході нічого сказано не було, але і розкрита Apple інформація дозволила уточнити прогнози щодо динаміки курсу акцій компанії. Зараз вони коштують $366.

Представники Bernstein в цілому позитивно оцінюють рішення Apple перейти від використання процесорів Intel до власних процесорів з ARM-сумісну архітектурою. Прогноз курсу акцій Apple вони піднімають з $285 до $370. Єдине, про що попереджають експерти, це терміни даної міграції, які можуть затягнутися більш ніж на два роки. У перехідний період деякі потенційні покупці Mac можуть утриматися від придбання пристроїв на основі процесорів Intel, вважаючи за краще дочекатися виходу альтернатив на основі власних процесорів Apple. Це негативно позначиться на попиті в середньостроковій перспективі.

Аналітики Deutsche Bank теж вітають рішення Apple перейти на власні процесори. За їх словами, це дасть в руки компанії більш суворий контроль над витратами, оскільки вона більше не буде змушена купувати процесори на стороні. Прогноз за ціною акцій Deutsche Bank піднімає з $350 до $380. З іншого боку, експерти попереджають про складнощі у розробці продуктивних процесорів для настільних систем, з якими може зіткнутися Apple. Міграція буде гладкою тільки в сегменті ноутбуків і настільних систем початкового рівня, а створення продуктивних настільних процесорів є більш складним завданням.

Фахівці UBS у своїх прогнозах зосередилися на сегменті смартфонів. Вони стверджують, що в другому кварталі попит на iPhone SE нового покоління дозволить компенсувати зниження інтересу до інших моделей смартфонів. Постачальники компонентів, за словами джерела, очікують анонсу нового покоління флагманських iPhone в кінці вересня. Прогноз курсу акцій Apple підвищено з $325 до $400. Представники UBS одночасно роблять ставку на підвищення попиту на портативні пристрої Apple після завершення пандемії.