Апеляційний суд залишив Антоненка під вартою у справі Шеремета: подробиці

Читати новину: Російською

У вівторок, 6 жовтня, Київський апеляційний суд залишив під вартою музиканта і військового Андрія Антоненка (“Ріфмайстера”), якого обвинувачують у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета, інформує Абзац.

Суд не задовольнив апеляцію захисту і залишив у силі рішення Шевченківського суду щодо продовження терміну тримання під вартою до 23 жовтня. Суддя також відхилив клопотання про взяття Антоненка на поруки, пише “Новинарня”.

Група підтримки Антоненка зустріла рішення судді вигуками “Ганьба” та “Свободу Ріфмайстеру”.

Після оголошення рішення під Київським апеляційним судом почалися сутички. Група підтримки обвинувачуваного намагалася заблокувати автозак, однак силовики відтіснили їх.

Сутички під Київським апеляційним судом

В поліції Києва заявили, що збираються “надати правову кваліфікацію діям кожного учасника сутичок під судом”, повідомляє Громадське.

“Група громадян заблокувала виїзд службового транспорту з території суду… вони вийшли на проїжджу частину по вулиці Солом’янська та перекрили рух. Правоохоронці негайно втрутилися в ситуацію”, – заявили в столичному управлінні Національної поліції.

Зазначається, що коли поліцейські створювали коридор для проїзду спецавтомобіля, виникла штовханина “з активними учасниками заходу”.

Зауважимо, що ще двом обвинуваченим у справі про вбивство Шеремета, волонтерам і медикам Юлії Кузьменко і Яні Дугар, суд раніше змінив запобіжний захід з тримання під вартою на домашній арешт.

Як писав Абзац, у середині вересня Європейський суд з прав людини зареєстрував скаргу Андрія Антоненка. Скаргу подано у зв’язку з порушенням Україною статті 5 та § 2 статті 6 Конвенції про захист прав людини та основних свобод.