Apple хоче помістити всі види посвідчень особи в смартфон

Компанія Apple продумує можливість безпечної заміни паспортів, водійських прав та інших посвідчень особи на одне єдине електронний пристрій, на якому будуть зберігатися цифрові версії цих документів. Про це повідомляє ресурс AppleInsider.Зовсім недавно компанія з Купертіно запропонувала свій план з порятунку світу від автомобільних ключів. Але до цього смартфони вже давно дозволили нам забути про необхідність носити з собою гаманці, окремі записні книжки, фотокамери, ручки та багато чого ще. Тепер компанія вирішила звернути свою увагу на паспорти, водійські посвідчення, пропуски та взагалі будь-які види фізичних документів.

Apple подала серію патентних заявок під загальною назвою Providing Verified Claims of User Identity (надання підтверджених відомостей про особу користувача), в яких описуються методи зберігання і використання цифрових версій ідентифікаційних документів.

У своїх патенти Apple жодного разу не згадує iPhone, але безліч раз вказує в якості носія таких даних електронні пристрої. Очевидно, що найбільш зручним буде використання саме компактного гаджета, на зразок смартфона.

За описом це зможе працювати наступним чином: iPhone передає якусь форму ID. Якщо власник пристрою вже перевірений, наприклад, біометричними датчиками в розумних годинах Apple Watch, то приходить підтвердження відправлених даних. Патентна заявка компанії переважно описує роботу з паспортами, але в теорії технологія також зможе працювати з багатьма іншими документами.

У 2019 році віцепрезидент Apple по інтернет-сервісам і Apple Pay Дженніфер Бейлі (Jennifer Bailey) говорила, що компанія хоче надати можливість зберігати посвідчення особистості в смартфоні, але підкреслювала, що реалізувати це важко, оскільки в такому випадку потрібно вирішити безліч юридичних та нормативно-правових питань.

Тоді ж вона додала, що це питання вирішити все-таки можна, але не так швидко, як це відбувається у випадку запусків інших сервісів компанії. Водночас вона відзначила, що багато країн уже застосовують подібну практику. До речі, зовсім недавно право зберігати цифрову версію паспорта у своїх смартфонах отримали жителі Південної Кореї.