Apple тестує macOS на iPhone: настільне оточення через док-станцію

Нова витік показала, що Apple, за повідомленнями, тестує нову цікаву функцію для iPhone. Мабуть, компанія запускає macOS на iPhone і планує використовувати функцію док-станції для повноцінного використання настільного оточення при підключенні телефону до монітора.

Ця новина з’явилася після того, як Apple під час конференції WWDC повідомила про плани щодо переведення настільних комп’ютерів Mac на власні чіпи ARM замість процесорів Intel x86. Для розробників компанія навіть почала продавати комп’ютери Mac Mini на ARM-процесорах Apple A12Z, які працюють під управлінням бета-версії платформи macOS 11 Big Sur, здатної виконувати софт x86 через емулятор Rosetta 2.

Не дивно, що в Купертіно задумалися про таке застосування своїх смартфонів, адже iPhone 12, наприклад, отримають потужну 5-нм однокристальну систему A14. Згідно з інформатором під псевдонімом MauriQHD в Twitter, Apple побудувала прототип macOS на базі iPhone. Як повідомляється, компанія навіть тестує док-станцію в дусі Samsung DeX, яка дозволить під’єднати смартфон до монітора і запускати повноцінний настільне оточення.

Також інформатор повідомляє, ніби Apple працює над прототипами iPad, які об’єднують iPadOS з повноцінною настільної macOS при підключенні клавіатури, миші та монітора. Концепція перетворення смартфона в подобу настільної системи не нова. Її намагалися реалізувати багато компаній. Подивимося, чи наважиться пропонувати подібне Apple, і зможе зробити її досить цікавою і привабливою для кінцевих споживачів.


Нагадаємо: мова йде про чутки, так що приймати їх на віру не варто. Але сам факт, що перший настільний комп’ютер Apple ARM — Mac Mini — як раз заснований на мобільному чіпі A12Z Bionic. Те, що така машина здатна легко виконувати повнофункціональні настільні додатки, говорить про цілком реальну перспективу роботи macOS 11 Big Sur на майбутніх iPhone, якщо Apple побажає подібне реалізувати.