Apple щосили намагається скоротити затримку з початком поставок нових iPhone

Період самоізоляції не міг не позначитися на підготовці до анонсу нових моделей iPhone з підтримкою 5G, оскільки постраждали не тільки виробники компонентів, але і сам процес розробки нових пристроїв. Інженери Apple почали повертатися до роботи тільки в червні, і тепер всім учасникам процесу доведеться надолужувати згаяне.Організація бізнес-процесів в компанії Apple сильно обмежувала можливості розробки мобільних пристроїв у віддаленому режимі, тому у червні роботи активізувалися по мірі повернення фахівців в офіси. Якщо раніше існувала ймовірність затримки початку масових постачань нових iPhone до початку наступного року, як зазначає Nikkei Asian Review з посиланням на обізнані джерела, то тепер величина затримки не перевищує двох місяців, якщо орієнтуватися на вересень в якості «еталонного періоду» для анонсу.

Зазвичай передсерійні зразки смартфонів Apple виготовляла та сертифікувала до кінця травня, а в цьому році процес затягнувся до кінця червня. Партнерам компанії, які залучені до виготовлення комплектуючих, теж доводиться працювати понаднормово, щоб вкластися в заплановані терміни анонсу. Поступово вдається досягти певного прогресу в частині наближення початку постачань пристроїв сімейства iPhone 12.


Збірка смартфонів цього покоління в масових кількостях при нинішній стадії готовності навряд чи почнеться раніше жовтня, але це вже хоча б не заважає Apple анонсувати новинки у вересні. Флагманська модель iPhone 12 для американського ринку з міліметровим діапазоном мереж 5G поки відстає від графіка на кілька місяців, оскільки вона більш складна у виготовленні з-за особливої конфігурації антен. Моделі для інших ринків відстають від графіка на місяць-півтора від сили.Джерела повідомляють, що на початку року Apple розраховувала випустити 100 млн смартфонів з підтримкою 5G, але в умовах пандемії та економічної невизначеності скоригувала план до 80 млн одиниць. Стверджується, що це значення може бути не остаточним.

За даними Nikkei Asian Review, компанія Apple збільшила кількість замовлень на випуск смартфонів попередніх поколінь, щоб сформувати достатній товарний запас на випадок затримки фактичного дебюту iPhone 12. У другому півріччі підрядники компанії повинні випустити не менше 45 млн смартфонів моделей iPhone XR, iPhone 11 і iPhone SE. За оцінками GF Securities, у цьому році Apple відвантажить не більше 184 млн смартфонів, що на 4 % нижче за результат попереднього року. Продажі конкурентів обваляться сильніше: на 15 % у Samsung і на 19 % у Huawei. Остання, відповідно, втратить статус найбільшого у світі виробника смартфонів. Цьому в значній мірі будуть сприяти американські санкції.