Вакцини від Covid стають менш ефективними?

Хуан Родрігес (L) реагує, коли отримує вакцину від Johnson & Johnson Janssen Covid-19, яку вводить професійна медсестра Крістіна Гарібай на інформаційному заході громади Skid Row, де 22 серпня 2021 року в Лос-Анджелесі, Каліфорнія, були запропоновані вакцини проти Covid-19 та тестування.

Експерти кажуть, що вакцини проти COVID-19 все ще ‘приголомшливо ефективні’, незважаючи на побоювання, що імунітет з часом може знизитися.

Існують певні побоювання щодо ефективності вакцин проти Covid-19 після того, як низка останніх досліджень показала зростання кількості так званих ‘проривних’ випадків зараження Covid серед повністю вакцинованих. Однак дослідження показали, що повністю вакциновані все ще мають високий захист від важкої інфекції, госпіталізації та смерті, спричиненої вірусом.

Попередні дані, опубліковані урядом Ізраїлю в липні, показали, що вакцина Pfizer була лише 16% ефективною проти симптоматичної інфекції для людей, які отримали дві дози у січні. Для людей, які були повністю вакциновані до квітня, вакцина була на 79% ефективна проти симптоматичної інфекції, що свідчить про те, що імунітет, отриманий шляхом імунізації, з часом виснажується.

Частина дослідження, що фінансується компанією Pfizer, опублікована в липні, показала, що ефективність вакцини Pfizer-BioNTech була найсильнішою між тижнем і двома місяцями після прийому другої дози, склавши 96,2%. Однак тоді він знижувався в середньому на 6% кожні два місяці. Через чотири -шість місяців після другої дози його ефективність знизилася приблизно до 84%.

Тим часом у серпні британське дослідження, проведене серед більш ніж мільйона повністю вакцинованих людей, виявило, що захист як від вакцин Оксфорд-АстраЗенека, так і від вакцин Pfizer-BioNTech з часом згасає. Через місяць після отримання другої дози вакцини Pfizer захист від вірусу становив 88%, показав аналіз. Через п’ять -шість місяців цей захист знизився до 74%.

Захист становив 77% через місяць після повної вакцинації вакциною Оксфорд-АстраЗенека, а через чотири-п’ять місяців знизився до 67%.

Уроки з Ізраїлю

Наприкінці липня Ізраїль почав пропонувати кожному старше 60 років третю дозу вакцини. Його програма прискорення швидко розширюється, і треті знімки стали доступні для всіх у країні старше 30 років з серпня.

Професор Еял Лешем, спеціаліст з інфекційних хвороб Медичного центру Шеба, який лікував хворих на COVID в Ізраїлі, сказав CNBC, що, хоча випадки ростуть, незважаючи на високий рівень вакцинації, рівень важких захворювань у країні залишається ‘значно нижчим’.

‘Ми пов’язуємо це з тим, що більшість нашого дорослого населення вакциновано двома дозами, а більше одного мільйона людей отримали третю бустерну дозу’, – сказав він у телефонному дзвінку.

‘Рівень важких захворювань у щеплених становить приблизно одну десяту від тих, які спостерігаються у невакцинованих, а це означає, що вакцина все ще більш ніж 90% ефективна у запобіганні важкої хвороби’,-додав Лешем. ‘Наші короткострокові дані показують, що у людей, які отримали додаткову дозу, набагато менший ризик зараження’.

Річард Райтінгер, експерт з інфекційних хвороб та віце-президент з питань глобального охорони здоров’я в американській компанії RTI International, повідомив CNBC в електронному листі, що більшість розроблених вакцин проти Covid-19 були «нічим іншим, як приголомшливо ефективними, навіть з новими варіантами».

‘Незаперечним доказом цього є те, як випадки, важкі захворювання, що потребують госпіталізації, та смертність різко скоротилися в країнах, які швидко збільшили охоплення вакцинацією’,-сказав він.

«У країнах з дуже високим охопленням вакцинами, таких як Ісландія з більш ніж 90%, майже не повідомляється про важкі випадки та смерть. Подібним чином у країнах з помірним до високим охопленням вакцинами, наприклад у США та Канаді, важкі випадки та смерть майже виключно спостерігаються у невакцинованих ”.

Ефект дельти

Раніше англійське дослідження, опубліковане в травні, показало, що вакцина Pfizer-BioNTech була на 88% ефективна для запобігання симптоматичному захворюванню з варіанту дельта. На противагу альфа -варіанту, який колись був домінуючим штамом у Великобританії, вакцина була на 93% ефективна для запобігання симптоматичному захворюванню.

Тим часом дослідження виявило, що дві дози вакцини Оксфорд-АстраЗенека були на 60% ефективними для запобігання симптоматичному захворюванню з варіанту дельта, порівняно з показником ефективності 66% проти альфа-варіанту.

Дані показали важливість прийому двох доз цих вакцин, оскільки ефективність обох щеплень проти симптоматичної інфекції з варіанта дельта становила всього 33% через три тижні після першої дози, виявило дослідження.

Рейтінгер сказав CNBC, що якщо вірус продовжує мутувати, це не означає, що він стане більш стійким до існуючих вакцин.

«Дельта -варіант виявився більш трансмісивним, ніж інші варіанти, а ефективність вакцини дещо нижча, ніж для альфа- та бета -варіантів. Варіант каппа, який з’явився в Індії приблизно в той же час, проте не настільки передавальний, – підкреслив він.

Чи є відповідь на прискорювальні знімки?

Ще кілька країн, включаючи США та Великобританію, зараз пропонують-або планують запропонувати-треті дози вакцин проти Covid-19, щоб допомогти підвищити імунітет до вірусу, який, можливо, виснажився.

За словами Гедеона Шрайбера, професора ізраїльського Інституту науки Вейцмана, бустерні постріли можуть стати необхідністю.

‘На жаль, це навіть [не буде] щорічно, це буде двічі на рік’, – прогнозував він. ‘Вірус має величезний потенціал для нових варіантів, багато з яких допоможуть приглушити імунітет – тому є ймовірність, що нам у майбутньому знадобляться додаткові прискорювачі’.

Шрайбер додав, що наразі програма збагачення Ізраїлю мала великий успіх. Після другої дози, розповів він CNBC, у людей у ​​чотири -п’ять разів менше шансів серйозно захворіти на Covid. Але після третьої дози у них було більш ніж у десять разів менше шансів серйозно захворіти на вірус.

Однак Рейтінгер стверджував, що прискорювальні постріли не обов’язково є логічним кроком на даний момент часу.

‘Існує лише обмежена кількість даних про те, що імунна відповідь, започаткована наявними вакцинами, знижується через шість -вісім місяців’, – сказав він CNBC електронною поштою. «Більшість даних стосується інфекції, а не госпіталізації чи смерті. Дані також не враховують використання нефармацевтичних втручань, таких як маскування та соціальне дистанціювання, яких у багатьох контекстах слід продовжувати використовувати та дотримуватися. Єдиними групами населення, для яких можна обґрунтувати прискорення, є імунодефіцит ».

Однак він сказав, що прискорювальні щеплення можуть з часом стати необхідними, якщо дані докажуть ефективність вакцин проти важких захворювань і смерть з часом зменшиться.

Надія на лікування?

В даний час Шрайбер контролює дослідження терапевтичного препарату, який би діяв як «суперпробка», фізично затискаючи себе в клітинні рецептори, до яких приєднується вірус. Працюючи над тим, щоб блокувати «вхідні порти» клітин, а не атакувати сам вірус, вчені сподіваються залишатися в курсі будь -яких майбутніх мутацій.

‘Він повинен працювати проти майбутніх варіантів, тому що він насправді не йде за вірусом – вірус може змінюватися, але поки вірус зв’язується з ним, він буде його блокувати’, – сказав він CNBC.

Однак Шрайбер сказав, що препарат не буде чимось, що його можна використовувати у широкому масштабі.

‘Це занадто дорого, і в цьому немає потреби’, – сказав він. ‘Я так бачу, що це буде надано людям, які захворіли на COVID і були у групі високого ризику. Він також не має довгострокового ефекту, як вакцина ”.

У «Лешемі» медичного центру «Шеба» стверджувалося, що вакцинація в даний час є найкращою надією суспільства знайти стан «рівноваги» з вірусом, де вірус може циркулювати без серйозних наслідків.

‘Найкраща надія для людей, які перебувають у групі ризику, – це імунізація, ефективна вакцина, яка у нас зараз є, і її можна покращити за допомогою прискорювачів, змішування або інших методів’, – сказав він.

«Незважаючи на дуже [інтенсивні] дослідження, знайти ефективне лікування дуже складно – віруси не бактерії. Отже, хоча ми розробили хороші антибіотики, які кардинально змінили перебіг бактеріальної інфекції, у нас немає таких хороших противірусних засобів для багатьох вірусів, які заражають людей ».

Крім фармацевтичних компаній, фармацевтичні компанії також шукають нові засоби для запобігання Covid. У середині серпня AstraZeneca опублікувала результати третього етапу дослідження терапії антитілами, яке, як було виявлено, зменшує ризик розвитку симптоматичного Covid-19 на 77%. Серед 25 учасників, які під час випробування захворіли на симптоматичний COVID, не було смертей або випадків важкої хвороби. Загалом у дослідженні взяли участь 5 172 особи, 75% з яких мали супутні захворювання.

Reuters повідомила, що цього року AstraZeneca прагне умовного схвалення терапії на великих ринках. Фармацевтичний гігант випустить від 1 до 2 мільйонів доз до кінця цього року, повідомляє інформаційне агентство.

‘Я дійсно вважаю, що нам дійсно потрібні ліки’, – сказав Шрайбер CNBC. «Існує багато зусиль у розробці наркотиків, немає підстав не вірити, що це не відбудеться найближчим часом. Це прийде, і це, в основному, закінчить історію ”.

Він додав: ‘Вірус продовжує мутувати – з’являться нові варіанти, але швидкість технологічного прогресу дійсно вражає. Тож я кажу, що немає причин впадати у відчай ».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *