Археологи знайшли масове поховання немовлят в посудинах, якому понад 2 тис. років: фото

На острові Астипалея в Греції археологи виявили найбільше стародавнє кладовище для немовлят.

Про це пише Greek reporter.

Ефорат старожитностей Додеканеса, що проводить дослідження, виявив, що майже всі поховані там немовлята були новонародженими або, щонайбільше, у віці декількох місяців. Є також кілька малюків до двох років.

Тіла немовлят поміщали в керамічний посуд, які ховали в неглибоких ямах з камінням нагорі, що вказувало на гробницю.

Поховання новонароджених і немовлят в таких посудинах було досить поширеним способом поховання в стародавні часи. Археологи виявили, що на кладовищі Астипалея почали ховати немовлят в 8 столітті до нашої ери і продовжували до 2 століття нашої ери.

На даний момент розкопано в цілому 3 тисячі посудин зі скелетами немовлят, але їх на кладовищі набагато більше.

Найреалістичніша теорія існування на острові кладовища для немовлят полягає в тому, що на Астипалеї могло бути святилище, куди жінки ходили народжувати. На острові були знайдені написи, в яких згадується не тільки бог медицини Асклепій, але і богиня пологів і акушерства Ейлейфія.

На острові ймовірно були лікарі, які спеціалізуються на акушерстві, але багато новонароджених і матерів вмирали в процесі пологів. Ймовірно, цим і пояснюється велика кількість останків немовлят на кладовищі.

Як розповідав “Апостроф”, в Єгипті на археологічному об’єкті Кум Аль-Халджі, який знаходиться в 150 км від Каїра, вчені знайшли 110 гробниць з людськими останками дорослих і дітей.

Джерело