Археологи знайшли загадкові споруди – вони старші за Стоунхендж і піраміди Єгипту

На північному заході Саудівської Аравії були виявлені прямокутні кам’яні споруди, які, на думку експертів, на 2 500 років старші за Стоунхендж – їм близько 7 тисяч років. Про це розповідає Daily Мail.

Споруди використовувалися під час ритуалу членами культу великої рогатої худоби, які приносили в жертву корів, кіз і овець своєму невідомому богу. Мустатіли, названі на честь арабського слова “прямокутник”, не отримали особливої уваги, коли були вперше виявлені в 1970-х роках.

Однак нещодавно археологи з Університету Західної Австралії в Перті досліджували таємничі споруди. Зазвичай у них довгі стіни навколо центрального двору, з входом на одному кінці і майданчиком з щебеню, у деяких в центральній камері є вертикальний камінь. Деякі входи були завалені уламками.

Фрагменти рогів і черепів корів, овець, кіз і газелей, знайдені в одному з мустатилів, припускають, що суспільство, яке побудувало їх, використовувало жертвопринесення тварин в своїх ритуалах. Більш ранні дослідження припускали, що ці конструкції використовувалися в якості загонів для худоби, але стінки мустатилів були занадто низькими, щоб утримувати тварин.

Раніше Абзац повідомляв, що археологи знайшли найдавніший наскельний малюнок човна.

Джерело