Аварія на “Рівнеазот”: новий очільник МВС назвав попередні причини

Причиною аварії на хімічному заводі “Рівнеазот” може бути невідповідність матеріалу трубопроводу заявленим характеристикам виробника або корозія ділянки трубопроводу.

Джерело: очільник МВС Денис Монастирський на засіданні уряду 21 липня

Пряма мова: “Вчора о 16.57 на ПАТ “Рівнеазот” сталася аварійна зупинка  агрегату цеху неконцентрованої азотної кислоти та відбулася розгерметизація трубопроводу. Відбувся разовий викид незначної кількості нітрозних газів, які бачили громадяни, та що потрапило в ЗМІ.

Вже за 26 хвилин персоналом об’єкту витік газу було припинено. Внаслідок події призупинено роботу однієї ділянки роботи цеху азотної кислоти. Сам виробничий процес підприємства не зупинявся. Постраждалих чи забруднення території не зафіксовано. Згідно з інформацією ДСНС, викиди газу, що сталися, не становлять загрози життю та здоров’ю населення”.


Деталі: Стосовно причин Монастирський зазначив, що саме підприємство функціонує з 1969 року, за попередньою інформацією, капітальний ремонт із заміною трубопроводів в останні десятиліття не відбувався. Тому попередні причини можуть бути: невідповідність матеріалу трубопроводу заявленим характеристикам виробника а також корозія ділянки трубопроводу. Остаточні висновки зробить спеціальна комісія, яка зараз працює на підприємстві.

МВС рекомендує проведення позапланових перевірок всіх хімічнонебезпечних об’єктів 1 та 2 ступеня хімнебезпеки з практичним відпрацюванням дій персоналу та об’єктів аварійно-рятувальних служб щодо реагування на виникнення таких аварій.

Що передувало: 20 липня у Рівному на території заводу ПАТ “Рівнеазот” у цеху виробництва азотної кислоти сталася розгерметизація трубопроводу з нітрозними газами.

До міста наблизилася хмара рудого диму. Водночас рятувальники кажуть, що хімічно небезпечних речовин у повітрі не виявлено, загрози людям та довкіллю немає.

Нагадаємо: Підприємство “Рівнеазот” входить у структуру Ostchem бізнесмена Дмитра Фірташа

Джерело