Азія виходить з карантину. Японія терміново змінює людей на роботів – Електронне видання сайт «Велика Азія»

Кадри з Новин телеканалу “Велика Азія” / Рейтер

Компанія Mira Robotics спеціалізується на виробництві роботів, покликаних замінити з часом багато категорії старіючої робочої сили в країні.Однак після початку епідемії роботехніка знайшла собі нове застосування для роботи в брудних зонах, де існує небезпека заразитися коронавірусом.

“Спочатку ми не планували постачати нашого андроїда функцією стерилізації, – розповів Кен Мацуї, виконавчий директор компанії Mira Robotics. – Але після того, як люди стали дотримуватися правила уникати скупченості та непотрібного соціального зближення до нас посипалися запити, тому, що наш робот здатний замінити персонал. Ось тоді-то ми й оснастили його ультрафіолетовими лампами для стерилізації поверхонь. Інтерес до нашої продукції виявляють навіть Франція і Сінгапур”.

Офіс компанії знаходиться в місті Кавасакі, неподалік від великого порту Йокогама. Тут же розташовані майстерні, в яких збирають поштучно диво-андроїдів. Робот в змозі виконувати масу дрібної, але дуже корисної роботи – від чищення туалетів до стерилізації дверних ручок. Механізм працює на вбудованому акумуляторі й контролюється через бездротову мережу з портативного комп’ютера. У корпус пристрою вмонтований лазерний далекомір, що дозволяє йому вибудувати навігацію по приміщеннях офісу.