Багатоденну пожежу у Чорнобильській зоні ліквідовано

Ситуація із лісовими пожежами на території Зони відчуження безумовного (обов’язкового) відселення знаходиться під контролем, відкритого вогню немає, повідомляє Абзац із посиланням на прес-центр Державної служби з надзвичайних ситуацій.

В ДСНС зазначили, що наразі “спостерігається незначне тління лісової підстилки окремими осередками”.

Інформацію про ліквідацію відкритого вогню у зоні ЧАЕС підтвердив в.о. голови Державної екологічної інспекції Єгор Фірсов. “Якщо коротко – пожежу вдалося загасити, дуже допоміг дощ. Рівень радіаційного фону постійно вимірюється, але ті данні, які є в нас, – в цілому в нормі. Вогнеборцям, які 10 діб боролися з пожежею, треба сказати велике “дякую”, – написав Фірсов у своєму Facebook.

Ситуація у Зоні відчуження. Фото Єгора Фірсова

Своєю чергою Державне агентство України з управління зоною відчуження повідомило у Facebook, що “пожежа не зашкодила Чорнобильській АЕС”.

В результаті пожежі об’єкти ДСП ЧАЕС не постраждали. На території майданчику тимчасового складування технологічних матеріалів згоріли 2 господарчо-побутові вагончики. Впливу вогню на обладнання відкритого розподільчого пристрою не відбулося. Станом на 14 годину 14 квітня поточного року пожежна загроза об’єктам ЧАЕС відсутня.

Разом з тим раніше Держагентство повідомляло, що “у Зоні відчуження станом на 12-ту годину 14 квітня виявлено два нових загоряння. Зокрема мова йшла про загоряння в с. Крива Гора Паришівського лісництва та в районі залізничної станції Янів Луб’янського лісництва.

Пожежні машини у Зоні відчуження. Фото Олександра Сироти

В Офісі президента під час наради повідомили, що Державній службі України з надзвичайних ситуацій потрібно ще декілька днів, щоб загасити тління. На запитання Володимира Зеленського, коли саме зупиниться горіння в Зоні відчуження, голова ДСНС Микола Чечоткін відповів, що пожежі вже немає.

Нагадаємо, що масштабна пожежа у Зоні відчуження поряд із ЧАЕС виникла 4 квітня. Поліція відкрила кримінальне провадження по факту умисного підпалу, двом особам вже повідомлено про підозру.