База даних всіх користувачів Telegram стала доступна для завантаження

Як відомо, месенджер Telegram славиться своєю дуже надійною системою захисту від злому і витоків інформації, і за багато років існування його користувачів ніколи масово не розсекречували. Втім, несподівано все змінилося, через те, що на теренах даркнету (нелегального інтернету) з’явилася база даних всіх користувачів цього сервісу, причому вона складається приблизно на 30% особистих даних користувачів з Росії, які проживають в країні. Мова йде про бази даних, в якій міститься особиста інформація понад 40 млн осіб, що використовують даний сервіс. Це близько 10% від усієї його аудиторії, тобто фактично кожного десятого користувача даного програмного забезпечення розсекретили.

База даних користувачів Telegram, яка доступна для завантаження всім бажаючим в даркнеті, містить у собі номери телефонів користувачів, їх нікнейми (імена), а також цифрові унікальні ідентифікатори облікових записів. За рахунок цього можна встановити причетність конкретного номера телефону до конкретного нікнейму, що, своєю чергою, ставить під загрозу конфіденційність багатьох користувачів. Цей месенджер є одним з небагатьох, який дозволяє розкривати стороннім людям тільки нік, а номер телефону залишати прихованим. Саме тому дана витік особистих даних є вкрай небезпечною, так як багато користувачів просто розсекретили, встановивши зв’язок їх нікнеймів з конкретними номерами телефонів.

Адміністрація месенджера Telegram вже заявила, що потрапила в мережу база даних є справжньою. Вона була зібрана через вбудовану в сервіс функція для імпорту контактів. Тим не менш, база даних була зібрана ще до середини 2019 року, а збиралася вона до того моменту, поки адміністрація сервісу не впровадила функцію під назвою «Хто може мене знайти за номером?», дозволяє виставити налаштування, спрямовані на посилення конфіденційності. Саме завдяки цьому близько 84% від загального числа даних у базі даних були зібрані до середини 2019 року, а близько 60% даних, в тому числі всі зібрані пізніше середини 2019 роки, є неактуальними, маючи в собі вже таку інформацію, яка жодним чином не є зовсім ніякої цінності.

Таким чином, виходячи з офіційної позиції, хоч особисті дані користувачів месенджера і розсекретили, однак такого роду витік інформації не становить загрози, так як відомості в ній містяться неперевірені. Втім, на всяк випадок, варто змінити нікнейм на якийсь інший, тим більше що зробити це можна за кілька секунд, вибравши собі будь-бажаний. База даних всіх користувачів Telegram вже видалена з багатьох ресурсів, тому звантажити її в глобальній мережі стало важко. За словами адміністрації месенджера, подібна ситуація, яка ввели функцію імпорту контактів, ще у 2019 році стала для компанії великим уроком, тому в майбутньому вона вже не буде допускати подібних ситуацій, коли зловмисники отримують можливість збирати базу даних користувачів, перебираючи їх телефонні номери.