Безвіз України з ЄС відновиться до літа 2021 року, – Посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен

За словами посла Німеччини в Україні відкрити кордони між країнами дозволить вакцина

Безвізовий режим України та Європи відновиться до літа 2021 року
“Європейська правда”


Посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен прогнозує повноцінне відновлення роботи безвізового режиму України з Європейським Союзом до літа 2021 року. Про це вона повідомила в інтерв’ю “Європейській правді”.

“Мій особистий прогноз: нинішня ситуація триватиме до кінця весни 2021 року. До того часу все ж повинна з’явитися вакцина, і я сподіваюся, що це дозволить відкрити кордони для вільних подорожей. Хоча масова вакцинація-це також процес, який вимагає часу ” – сказала Фельдгузен.

Вона також припустила, що наступного літа українцям можна сподіватися на відпустку в Європі.

Новини за темою: Представники ЄС пообіцяли, що українці знову зможуть користуватися безвізом після карантину

“Дозволю собі трохи оптимізму: вірю, що наступного літа відпустки і перельоти будуть можливі. Ми і самі цього чекаємо. Наприклад, моя відпустка в Ісландії цього року зірвалася, і я дуже розраховую на наступний рік”, – зазначила політик.

Фельдгузен підкреслила, що обмеження на поїздки діють не тільки для України. Всередині ЄС також існують “червоні зони”, де діє обмеження на подорожі і після повернення з яких потрібно йти на карантин.

“Але все одно цей період колись закінчиться. Він закінчиться, коли з’явиться вакцина, або хоча б ефективні ліки від коронавірусу, які зможуть забезпечити значне зниження смертність від Covid-19”, – сказала вона.

Новини за темою: У МОЗ розповіли, хто отримає вакцину від коронавірусу в першу чергу

Відзначимо, що в березні багато країн-членів ЄС, включаючи Німеччину, закрили свої кордони через пандемію коронавірусу. Рада ЄС у вівторок, 13 жовтня, затвердила рекомендації про скоординований підхід до обмеження вільного пересування через коронавірус. Рекомендації передбачають розподіл регіонів на зелену, помаранчеву, червону і сіру зони відповідно до епідеміологічної ситуації.

Щотижня держави-члени повинні надавати Європейському центру профілактики та контролю захворювань (ECDC) дані щодо кількості нових зареєстрованих випадків на 100 тис.населення за останні 14 днів, кількість тестів на 100 тис. населення за останні два тижні і відсоток позитивних тестів За останній тиждень.

Новини за темою: У Харківській області пацієнтів із коронавірусом кладуть у коридорах через нестачу ліжок

На основі цих даних ECDC щотижня буде публікувати карту країн-членів ЄС з розбивкою по регіонах, щоб допомогти державам-членам приймати рішення про обмеження. Регіони будуть розділені на 4 зони: зелену (якщо відсоток позитивних результатів тестів нижче 4%), помаранчеву (якщо відсоток позитивних результатів тестів становить 4% або вище), червону (якщо рівень позитивності тестування становить 4% або вище), сіру (якщо інформації недостатньо або показник тестування нижче 300).

Зазначимо також, що за словами представника ВООЗ наступного року планується випуск ефективної вакцини Covid-19. У зв’язку з її обмеженою кількістю вакцину планують використовувати розважливо. Тому в 2021 році масова вакцинація проти коронавірусу не очікується.

Джерело