Під час візиту Зеленського Байден надасть США підтримку Україні спереду та в центрі

Президент США Джо Байден жестами показує представникам ЗМІ, коли він прибуває до Білого дому після перебування у Делавері, у Вашингтоні, 10 серпня 2021 р.

ВАШИНГТОН-Президент Джо Байден оприлюднить широкий пакет гуманітарної та військової допомоги Україні в середу під час візиту президента цієї країни Володимира Зеленського до Білого дому.

Пакет містить нову військову допомогу на суму 60 мільйонів доларів, включаючи протитанкові ракети Javelin, стрілецьку зброю та боєприпаси. Наприкінці минулого тижня Байден поінформував Конгрес про свій намір вивільнити кошти, щоб допомогти Україні захистити свій східний кордон від підтримуваних Росією сепаратистів.

Ще 45 мільйонів доларів буде надано у вигляді гуманітарної допомоги українцям, які постраждали від партизанської війни сепаратистів, заявив чиновник Білого дому, який попросив анонімності переглянути візит.

У боротьбі з Covid-19 США оголосить про додаткову допомогу Україні в розмірі 12,8 млн доларів, на додачу до 55 млн доларів допомоги, пов’язаної з Covid, яку адміністрація Байдена вже надала, сказав чиновник.

Зустріч Зеленського з Байденом відбудеться, коли Білий дім зіткнеться з дуельною кризою в країні та за кордоном.

У Луїзіані та Місісіпі більше мільйона споживачів комунальних послуг все ще відчували нестачу електроенергії рано в середу після урагану ‘Айда’.

За кордоном назріває гуманітарна та прикордонна криза, коли адміністрація Байдена нарощує величезні зусилля, щоб спробувати обробити і переселити десятки тисяч афганських біженців, які були вивезені з країни в рамках виведення американських військ.

Спочатку Зеленський мав зустрітися з Байденом у понеділок, але його візит був відкладений, щоб він міг отримати ‘належну увагу’, – сказав представник Білого дому.

Коли обидва лідери сядуть у середу, Зеленський буде шукати запевнення у Байдена, що американська підтримка його країни залишається непохитною, коли Україна вступає у сьомий рік партизанської війни з Росією.

Представник Білого дому заявив, що Байден оголосить про кілька кроків, спрямованих на поглиблення і без того тісних відносин між Вашингтоном і Києвом.

Однією з них буде відновлення роботи Комісії з питань стратегічного партнерства між США та Україною, яка не збиралася протягом трьох років.

Байден і Зеленський також оголосять про нові енергетичні ініціативи, включаючи Стратегічний діалог у сфері енергетики та клімату, підпорядкований міністру енергетики Дженніфер Гранхольм.

Наприкінці серпня ranрангольм очолив делегацію США в Україні з нагоди 30 -річчя незалежності країни.

Однак енергетична безпека може виявитися незручною темою для Байдена і Зеленського.

Україна все ще рішуче виступає проти майже завершеного газопроводу ‘Північний потік -2’ між Росією та Німеччиною, який Київ розглядає як величезну стратегічну перемогу для Кремля.

Байден заявив, що він проти масштабного проекту, і Вашингтон роками лобіював Берлін не збільшувати свою енергетичну залежність від Росії.

Але в липні адміністрація Байдена опублікувала спільну заяву з урядом Німеччини, по суті визнаючи, що трубопровід неминучий.

Заява стала дипломатичним ударом для України, яка сподівалася, що США застосують санкції та інші економічні важелі, щоб ефективно змусити Німеччину відмовитися від ‘Північного потоку -2’.

Ще однією потенційно незручною темою для Байдена та Зеленського будуть антикорупційні зусилля, які проводяться в Україні, це питання, в яке Байден особисто інвестував з часів свого віце-президента в адміністрації Обами.

‘Ми твердо віримо, що Україна може і повинна провести додаткові реформи для зміцнення своєї демократії’, – сказав представник Білого дому.

Але хоча за Зеленського Україна зробила кроки у напрямку посилення верховенства права, її парламент та її система кримінального правосуддя залишаються зануреними у корупцію.

Критики звинувачують Зеленського у використанні своїх президентських повноважень для націлювання на високопоставлених представників опозиційних політичних партій.

У 2019 році попередник Байдена, колишній президент США Дональд Трамп, намагався використати власні президентські повноваження, щоб націлитися на свого провідного політичного опонента на той час, Байдена.

У горезвісному телефонному дзвінку із Зеленським у серпні 2019 року Трамп мовчки погрожував утримати американську допомогу Україні, якщо тільки український президент не попросить державну прокуратуру розпочати фіктивне розслідування щодо Байдена та його сина Хантера.

Пізніше ця розмова стане наріжним каменем у справі про імпічмент проти Трампа в його першій з двох процедур імпічменту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *