Білорусь вводить обмеження щодо посадових осіб Великобританії і Канади

Офіційний прапор Білорусі
З відкритих джерел

Білорусь вводить симетричні обмеження щодо посадових осіб Великобританії і Канади. Про це заявив прес-секретар МЗС Анатолій Глазов, повідомляє БЕЛТА.

“Вважаємо, що це абсолютно помилкові і контрпродуктивні посили. Зокрема, в 2006 році Великобританія і Канада вводили аналогічні заходи, які не привели ні до якого результату і були в підсумку скасовані. Однак час було втрачено для обох сторін, і його вже не повернеш … Зрозуміло, як ми і анонсували раніше, ми вводимо симетричні обмеження щодо ряду посадових осіб Великобританії і Канади”, – сказав Анатолій око.

Нагадаємо, що після кількох тижнів дискусій лідери ЄС погодилися накласти санкції на Білорусь через спірні результати виборів і придушення протестів у цій країні. 

Санкції проти Білорусі, які набудуть чинності наступного тижня, стосуються осіб, причетних до фальсифікації результатів президентських виборів і до жорсткого придушення мирних демонстрацій після виборів 9 серпня.

Президента Білорусі Олександра Лукашенка не включили до списку санкцій, хоча Шарль Мішель сказав, що блок “стежитиме за ситуацією” і що може бути внесено зміни. Санкції передбачають заморожування активів і заборону на поїздки для осіб, які підлягають обмежувальним заходам ЄС.

Після того, як Лукашенка оголошено переможцем виборів, у Білорусі майже щодня відбуваються протести та жорсткі репресії проти демонстрантів. Усі 27 країн – членів ЄС не визнають результатів виборів і наполягають на проведенні нових.

Джерело