Більше, ніж Мандела. Тимошенко отримала понад 148 млн грн “тюремної” компенсації

Читати новину: Російською

Лідер парламентської фракції “Батьківщина”, колишній прем’єр-міністр Юлія Тимошенко задекларувала 148 млн грн у якості компенсації за шкоду, заподіяну їй політичними репресіями 2011-2014 років. Відповідні дані занесені у реєстр на сайті Національного агентства запобігання корупції, повідомляє Абзац.

Тимошенко отримала 148 345 441 грн компенсації на стадії досудового врегулювання. Джерело отримання доходу – американська юридична компанія Reid, Collins, Tsai LLP.

За часів президентства Віктора Януковича, у 2011 році, Тимошенко визнали винною у перевищенні службових повноважень під час укладення газових угод з Росією 2009 року. Її засудили до 7 років позбавлення волі та виплати 1,5 млрд грн “Нафтогазу”. В США та країнах Євросоюзу рішення українського суду називали політично вмотивованим. У 2013 році ЄСПЛ виявив порушення у справі Тимошенко.

Збагачення Тимошенко прокоментував її колишній соратник, екснардеп, а нині політтехнолог Віктор Уколов.

“Сердечно вітаю Юлію Володимирівну з отриманням шаленої компенсації за політичні репресії 148 млн грн. Найбільшої компенсації за репресії в історії людства. Навіть Нельсон Мандела, який 18 років просидів у катівнях режиму апартеїду, отримав компенсацію меншу, ніж Ви. Звісно, якщо Нобелівку за мир, яку він отримав, вважати компенсацією – у порівнянні за вами то якісь копійки. 148 млн грн компенсації – це навіть більше, ніж 15,5 млн грн, гонорар за книжку, який отримав сам Янукович”, – написав у Facebook.

Він також іронічно привітав Тимошенко з отримання компенсації: “Нарешті у Вас є легальні доходи, щоб не орендувати, а мати власне житло в столиці”.

Про те, що лідер “Батьківщини” офіційно стала доларовим мільйонером також заявив колишній народний депутат Сергій Лещенко. Він зазначив, що наразі не зрозуміло, “про яку саме компенсацію йдеться і хто компенсував гроші Тимошенко”.

“В публічних джерелах знайти інформацію не вдалося. Пошукова система google на момент цієї публікації не знаходить повідомлень у зв’язці слів “Reid, Collins, Tsai LLP” та “Україна” або прізвища “Тимошенко”. Дохід від цієї ж компанії Reid, Collins, Tsai LLP минулого року декларував депутат від партії Тимошенко Сергій Власенко. Так, 18 липня 2019 року він вказав отримання доходу в розмірі майже 57 мільйонів”, – написав Лещенко в Telegram.

Коментарів самої пані Тимошенко стосовно величезної компенсації поки що не надходило.

Нагадаємо, в декларації за 2018 рік Юлія Тимошенко вказала, що орендує в селі Козині Обухівського району Київської області 588-метровий будинок. Власного житла у політика, згідно з декларацією, немає. Зарплата Юлії Тимошенко за основним місцем роботи, тобто народним депутатом, склала 225 490 гривень. Для виконання депутатських повноважень вона отримала ще 252 825 гривень.