BMW і Mercedes оголосили про припинення співпраці у сфері розробки технологій автономного водіння

Близько року тому BMW і Mercedes-Benz уклали партнерську угоду, в рамках якого компанії планували здійснювати спільну розробку технологій автономного водіння. Тепер же було оголошено про припинення співпраці в даному напрямку, а самі компанії назвали це рішення «взаємним і дружнім» і не виключили того, що в майбутньому спільна робота в даному напрямку може бути відновлена.

Ймовірно, план BMW і Mercedes був занадто амбіційний. Коли в липні минулого року компанії оголосили про співпрацю, було сказано про намір почати продаж автомобілів четвертого рівня автоматизації до 2024 року. Припинення партнерства може означати, що на початковому етапі співпраці компанії невірно оцінили терміни, за які реально впровадити відповідні технології та почати серійне виробництво автономних транспортних засобів. В офіційній заяві сказано, що рішення про припинення спільної роботи в цьому напрямку було прийнято через занадто високих витрат, які необхідні для створення повноцінної технологічної платформи, а також не надто сприятливих економічних умов, які склалися у світі до теперішнього моменту.

Всупереч припиненню спільної роботи у сфері автономних транспортних засобів, BMW і Mercedes продовжать залишатися партнерами в інших областях. Крім того, в разі поліпшення глобальної економічної ситуації та появи очевидних перспектив розвитку технологій автономного управління, компанії можуть повернутися до спільної роботи в майбутньому.