Boeing протестувала парашутну систему Starliner в несприятливих умовах

Компанія Boeing повідомила про успішні випробування парашутної системи космічного корабля Starliner з імітацією вкрай несприятливих умов.У час нових випробувань, які пройшли в неділю, 21 червня, над космодромом White Sands Space Harbor (WSSH) в Нью-Мексико, були відтворена ситуація аварійного переривання польоту незабаром після запуску. Це випробування повинне було довести надійність парашутної системи навіть у несприятливих умовах, коли розкриття парашутів перешкоджає нестійка повітряне середовище.

Тестовий макет корабля Starliner був скинутий з повітряної кулі, що знаходиться на великій висоті над випробувальним полігоном. Через 98 секунд після скидання спрацювали два витяжні парашути, витягнувши два з трьох основних парашутів Starliner. Річ у тім, що було вирішено ускладнити завдання і перевірити стійкість роботи системи в разі виходу з ладу одного з основних парашутів.

За словами представників Boeing, незважаючи на далеко не ідеальні умови, макет корабля м’яко приземлився в пустелі Нью-Мексико через 2,5 хвилини.


Зібрані в ході випробувань дані Boeing буде використовувати для підвищення надійності парашутів Starliner напередодні початку пілотованих польотів космічного корабля. Повідомляється, що Boeing і NASA продовжать тестувати парашутну систему Starliner протягом усього літа.

Компанія планує провести ще один запуск Starliner в безпілотному режимі, перш ніж почнуться пілотовані польоти. NASA затвердив плани Boeing по запуску безпілотного Starliner, але дата старту місії поки невідома.