Верховний суд Бразилії розглядає знакову справу корінних земельних прав

Поразка в суді для корінного населення може стати прецедентом для скасування прав рідних президентом Болсонаро.

Верховний суд Бразилії заслухав аргументи ‘за’ і ‘проти’ граничної дати для претензій на землю, які, за словами корінних жителів, є життєво важливими для їх виживання, тоді як уряд виступав за юридичну впевненість для фермерів в аграрній електростанції.

Вищий суд зважив у середу, чи застосував уряд штату надто вузьке тлумачення прав корінних народів, визнаючи лише племінні землі, окуповані корінними громадами на момент ратифікації конституції Бразилії 1988 року.

Очікується, що справа затягнеться на кілька днів і створить прецедент, який вплине на сотні претензій на рідну землю.

Корінні жителі танцювали та скандували біля суду під час тривожного спостереження за процесами на відкритому екрані.

Юрист найбільшої корінної парасолькової організації APIB, Луїс Елой Амадо з народу Терена, сказав, що це правило є неконституційним, оскільки в Конституції 1988 року не передбачено часових рамок, які гарантували право на землю предків.

‘Земельне питання є фундаментальним для корінного населення Бразилії’, – сказав Амадо суду.

Він додав, що близько 800 позовних вимог, чверть з яких знаходяться на завершальній стадії визнання, будуть зупинені, якби суд не відхилив кінцевий строк 1988 року.

Захищені землі корінних народів є опорою проти вирубки лісів в Амазонії. Поразка в суді для корінного населення створила б прецедент для скасування прав корінних народів, якого прагнув ультраправий президент Жаїр Болсонаро за підтримки потужних фермерських інтересів.

Генеральний адвокат уряду, Бруно Б’янко, стверджував, що часові рамки дають правову безпеку фермерам, багато з яких десятиліттями живуть на землі, колись населеній корінними жителями, яких було витіснено приходом європейських поселенців.

Б’янко сказав, що це питання найкраще вирішив Конгрес, де законопроект, що встановлює граничний строк 1988 року як закон, дозволив комітет нижньої палати. Він сказав, що суд повинен відкласти рішення, поки законодавці не ухвалять законопроект, стратегію, підтриману потужним лобі Бразилії.

Суд оголосив перерву до четверга, коли 18 спікерів виступлять перед суддями, щоб розпочати обговорення цього питання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *