Британський королівський флот закуповує роботизовані патрульні катери

У Великобританії, колишньої Володарки морів сьогодні негусто з коштами на військово-морські сили. Тому в розвитку флоту робиться ставка на автономні малі надводні та підводні суди. Це навряд чи дозволить нападати, але охороняти та огризатися ― цілком.
BAE Systems

Британська компанія BAE Systems повідомила, що уклала з Британським Королівським військово-морським флотом контракт на поставку у війська безпілотних патрульних катерів Pacific 24 (P24) Unmanned. Вартість контракту становить 3,2 млн фунтів стерлінгів ($4 млн) і він може бути розширений, якщо командування знайде безпілотні катери P24 затребуваними для виконання завдань.

Безпілотний патрульний катер у виконанні P24 може працювати самостійно або під контролем з військового корабля. Автономні місії P24 можуть включати в себе операції по боротьбі з піратством, прикордонний контроль, постійний збір розвідувальних даних, безпека на морі і силове протистояння, і все це без ризику для здоров’я і життя моряків.

Автономний катер P24 являє собою жорстко-корпусний надувний човен (Rigid Inflatable Boat, RIB) з встановленими сенсорами і системою автопілота. Також на катер встановлено дальнодіючий акустичний пристрій (LRAD, Long Range Acoustic Device), яке може дуже голосно мовити коли й куди треба. Додамо, довжина катера сягає 7,8 м, а розвивається їм швидкість знаходиться на рівні 38 вузлів (70 км/год). На швидкості патрулювання заряду акумуляторів вистачає на 45 годин роботи систем катери.

Набори датчиків, встановлених на безпілотний катер P24, включають оптичну і теплову камери високого дозволу. Частина обладнання розроблено компанією L3Harris і Лабораторія оборонної науки та техніки (DSTL). Приймальні випробування катери завершаться в цьому році, після чого військово-морський флот ухвалить рішення про подальші модернізації або замовить флот роботизованих човнів для обслуговування майбутніх класів військових кораблів.