Билися з ОМОНівцем, який дістав пістолет: Двох протестувальників у Білорусі відправили до в’язниці на 3 роки

Двом молодечненцям Павлу Пєскову та Владиславу Євстегнєєву інкримінували злочин за ч. 2 ст. 363 КК – ” опір співробітнику органів внутрішніх справ”

Павло Пєсков і Владислав Євстегнєєв
Білоруський правозахисний центр ” Весна”

У білоруському Молодечному двох протестувальників відправили до в’язниці на три роки за бійку з ОМОНівцем, який дістав пістолет. Про це повідомляє білоруський правозахисний центр “Весна”.

“У суді Молодечненського району 29 вересня винесли вирок двом молодечненцям Павлу Пєскову і Владиславу Євстегнєєву, яких судили за ч.2 ст. 363 Кримінального кодексу за опір співробітникам ОМОНу із застосуванням насильства в ході бійки з силовиками на акції 19 червня, на якій ОМОНівець дістав пістолет”, – йдеться в повідомленні.

Суддя Вікторія Полещук визнала обох винними і покарала їх позбавленням волі в колонії загального режиму: Павла Пєскова — на три роки і три місяці, а Владислава Євстегнєєва — на три роки. Саме таке покарання для молодечненців у судді і просив прокурор.

19 червня в Молодечному під час акції солідарності молодечненці спробували відбити у силовиків затриманого Миколу Олійника. Кадри бійки біля міліцейського мікроавтобуса викликали великий резонанс, оскільки на одному з відео видно, що в якийсь момент в руках одного з ОМОНівців виявився пістолет. Слідчий комітет Білорусі порушив кримінальну справу за статтею 363 “Опір співробітнику органів внутрішніх справ або іншій особі, що охороняє громадський порядок”. У рамках справи були затримані 25-річний Владислав Євстегнєєв і 31-річний Павло Пєсков.

 

 

Джерело