Чи можемо ми жити з COVID-19? Сінгапур намагається прокласти шлях

Сінгапур-Лише 60 людей у ​​Сінгапурі померли від COVID-19 з часу виникнення пандемії, і близько 82 відсотків її населення зараз повністю вакциновані проти цієї хвороби.

У червні уряд оголосив, що перейде до стратегії «жити з COVID-19», зосередившись на відстеженні та лікуванні груп спалахів вакцинами та госпіталізацією-але без суворих обмежень, закриття кордонів та розпоряджень про роботу з дому, які були визначальною рисою більшої частини пандемії у всьому світі.

Того місяця почалося поступове послаблення боротьби з коронавірусом, але тижні з тих пір розкрили виклики переходу від пандемії до ендемії.

Ослаблені обмеження спричинили зростання числа випадків. Плани відновлення роботи були відкладені, а деякі обмеження були введені знову, що надало втомленим від карантину сингапурцям відчуття дежавю.

Після місяців порівняно невеликої кількості щоденних нових випадків, у вихідні дні Сінгапур перетнув позначку 1000 нових денних випадків, що є найвищим показником з квітня минулого року.

Представники охорони здоров’я виявили в неділю 1012 нових випадків, проти 1009 нових випадків у суботу. У неділю в лікарні було 873 пацієнта (у порівнянні з 863 у суботу), 118 серйозних випадків потребували кисневої підтримки (з 105 у суботу), а 21 у важкому стані перебував у відділенні інтенсивної терапії (проти 18 у суботу).

Уряд назвав збільшення ‘обрядом переходу’, оскільки острівна країна адаптується та коригує свою сподівану модель життя з-на відміну від викорінення-вірусом та його варіантами.

‘Ми на шляху переходу до нового нормального способу життя з COVID-19’,-сказав міністр охорони здоров’я Онг Є Кунг на віртуальній прес-конференції в п’ятницю. ‘Це непевна подорож і повна поворотів’.

У державних лікарнях спостерігається зростання кількості пацієнтів, але переважна більшість – більше 98 відсотків – протікає безсимптомно або з легкими симптомами, тому медичні працівники зараз закликають їх звернутися до лікаря загальної практики або клініки, щоб звільнити лікарні для надання невідкладної допомоги .

У суботу представники охорони здоров’я розширили оздоровлення вдома як модель управління за замовчуванням для повністю вакцинованих пацієнтів з COVID-19 у віці від 12 до 69 років без важких симптомів. Очікується, що сім з 10 пацієнтів отримають право на одужання вдома за новою схемою, яка покликана зняти тиск із -за зростаючого навантаження на лікарні, відділення інтенсивної терапії та здатність медичної спільноти впоратися з тим, що здається нескінченною битвою.

Доктор Онг Еу Джин Рой, сімейний лікар із Сінгапуру, каже, що медичні працівники наближаються до виснаження.

‘Ми були витривалими, але має бути кінцева точка, де ми зможемо побачити стійку воріт’, – сказав Онг. «Коли уряд хоче, щоб ми відкрилися і були ендеміками, я думаю, що це чудово, тому що насправді ми досягаємо меж своїх меж. Ви не можете бути в стані підвищеної тривоги, коли адреналін потрапляє щодня, коли ви заходите. Це не може продовжуватися ‘.

‘Назад до основ’

На додаток до збільшення можливостей медичних служб у справі збільшення кількості випадків, д-р Стівен Такер зараховує країну до розширення послуг, щоб допомогти мешканцям впоратися з проблемами психічного здоров’я та стресом, спричиненим COVID, починаючи від тривоги за особисту безпеку і закінчуючи орендою продуктів харчування та напоїв. змушені закритись відповідно до наказів про блокування.

«Стресори, які впливають на всіх, якими б різними вони не були, такі:« Чи я захворію. Член моєї родини хворий? Мені буде потрібно карантин? Чи маю я доступ до догляду? » Такер, американський онколог, який проживає та практикує у Сінгапурі з 2006 року, розповів Аль-Джазірі.

‘Все це означає стрес психічного здоров’я, на який Сінгапур дуже швидко відреагував, визнав це і доклав зусиль для його вирішення’, – додав Такер.

Доктор Онг каже, що країна з 5,7 мільйонами людей ще не досягла ендемічної стадії, коли вірус стає тим, з чим люди зазвичай живуть, наприклад грипом.

‘Я б сказав, що це ендемік, коли половина наших друзів це мають або мали’, – сказав Онг Аль -Джазірі. “Зараз, можливо, у кожного десятого чи одного з 20 наших друзів це було. У моєму колі це було лише у моїх родичів. Ніхто з моїх друзів цього не мав ».

Але навіть коли вірус становить серйозний ризик тільки для вразливих та нещеплених, життя з COVID-19 означатиме багато запобіжних заходів, які вживали сингапурці-включаючи носіння масок для обличчя, соціальне дистанціювання, роботу вдома, харчування вдома та обмеження вхідних повідомлень. мандрівники – ймовірно, залишаться в найближчому майбутньому, сказав Онг.

Він також вважає, що прискорювальні постріли мають місце у поточній стратегії Сінгапуру щодо коронавірусу, коли виникають варіанти, а також щоденні або щотижневі експрес -тести на роботі, поки пандемія не підконтрольна скрізь у світі і вірус поступово втрачає свою силу.

Серед причин високого рівня вакцинації в Сінгапурі є те, що країна ускладнює робити речі – наприклад, допускати їх до ресторанів чи інших громадських місць – без повної вакцинації.

‘Сінгапур пройшов порівняно добре, з широким тестуванням, відстеженням, вакцинаціями та широким дотриманням урядової політики’,-сказала Аль Джазіра професор громадського здоров’я та психології в коледжі Єльського університету в Сінгапурі Жаннет Ічковікс. «Ця практика та політика будуть продовжуватися тут, оскільки глобальна епідемія зберігається з більшою кількістю інфекційних варіантів та анемічним глобальним поширенням вакцини. Основним принципом охорони здоров’я є те, що всі є вразливими, якщо такі є вразливими; тому ми повинні бути пильними ».

Вона додала: «Як ми живемо з COVID-19? Поверніться до основ: вимийте руки, одягніть маску, сходьте на вулицю, на соціальну відстань, якщо погано почуваєтесь, залишайтесь вдома. Спробуйте спростити свою роботу, оцінити та сформулювати те, що вам потрібно для її виконання, та прийняти гнучкість ».

Дотримуючись правил

Джуліана Чан, медіа -підприємець, каже, що вона високо цінує, скільки роботи було зроблено, щоб запобігти поширенню вірусу. Її доньку помістили на карантин, коли однокласниця захворіла на COVID-19, а її синові також довелося взяти відпустку у школі.

‘Нас регулярно відвідували додому або особисто, або за допомогою відеодзвінка, і ми щодня отримували тексти та дзвінки’, – сказав Чан Аль -Джазірі. ‘Це величезна вправа для масштабного відстеження контактів, і я був дуже вражений професіоналізмом усього залученого персоналу’.

Юджин Тан, доцент юридичного факультету Сінгапурського університету менеджменту, каже, що рішуче лідерство сприяло готовності сінгапурців виконувати вказівки уряду, такі як носіння масок, що також було поширеним явищем під час спалаху важкого гострого респіраторного синдрому (ГРВІ) у 2003 році.

‘Досвід Сінгапуру продемонстрував необхідність підходу до боротьби з пандемією не лише уряду, а всього суспільства’,-сказав Тан Аль-Джазірі. ‘Хоча Сінгапур отримав вигоду від кооперативного громадянства, використання технологій відстеження контактів також було критичним для утримання пандемії під контролем’.

Хоча деякі представники ділової спільноти скаржаться приватно, що настав час дозволити більше транскордонних свобод подорожей, багато хто каже, що боротьба з пандемією в Сінгапурі допомогла йому стати ключовим центром глобального бізнесу.

‘У всякому разі, за останні два роки Сінгапур став ще більш привабливим як центр глобального та регіонального бізнесу’, – сказав Аль -Джазірі Стівен Окун з консалтингової компанії McLarty Associates. ‘Наприклад, внаслідок торговельної напруженості між США та Китаєм та необхідності більш стійких ланцюгів поставок з огляду на пандемію, підприємства з Китаю та США бачать Південно-Східну Азію критичним ринком’.

Хоча рівень вакцинації в Сінгапурі є одним з найвищих у світі, країна все ще намагається переконати скептиків піти на удар.

У п’ятницю прем’єр-міністр Лі Сіен Лун, який уже був щеплений майже вісім місяців тому, отримав щепну вакцину від COVID-19 і поділився фотографією та відео з повідомленням для літніх людей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *