Вибори в Канаді: Поглиблення житлової кризи нависло перед виборцями

Торонто, Канада – Орендарі стікають у продовольчу банку на другому поверсі бетонної квартирної вежі 103 West Lodge Avenue у місті Паркдейл. Серед них Ісаак Капелла Герреро, будівельник, який заробляє 100 000 доларів на рік.

41-річний батько двох дітей каже, що покидає цей західний квартал Торонто; його двокімнатна квартира занадто мала для його родини, і він каже, що втомився тижнями чекати, поки ремонт буде завершений.

Територія, куди він переїжджає, менш прогулянна, ніж Паркдейл, і його дітям доведеться змінити школу. Але нещодавня поїздка в банк у пошуках іпотеки заставила його почуватися розчарованим через похмурі варіанти.

‘Ця країна колись стане країною, де неможливо мати сім’ю’, – каже Капелла Герреро ‘Аль -Джазірі’. «Вам доведеться жити зі своїми друзями, де кожен може покласти 1000 доларів, щоб зняти квартиру. Ось що це буде. Тому що на даний момент, з одним доходом, як у моєму випадку, як, до біса, [ти] можеш отримати будинок? »

Виборче питання

Цей гнів вилився на вулиці міст по всій Канаді в останні місяці, коли пандемія коронавірусу виявила серйозність того, що, на думку експертів, поглиблює житлову кризу.

З одного боку, ціни, що втікають, не мають ознак зменшення, що ставить перспективу власності на житло далеко від досяжності середнього класу або обтяжує його боргами. З іншого боку, рівень бідності та маргіналізації виявився оголеним, оскільки наметові міста проросли в міських парках, а муніципалітети направили поліцію для видалення людей, у деяких випадках насильницьким шляхом. Неспроможні умови також відновили почуття колективного опору навколо житла в Канаді, оскільки люди організовують спроби зірвати виселення та захистити табори.

Доступність житла по всій країні зазнала найгіршого погіршення за останні 27 років протягом другого кварталу 2021 року, згідно з аналізом Національного банку Канади. Згідно з доповіддю, зараз іпотечні виплати становлять 45 відсотків доходу середнього домогосподарства, а в таких місцях, як Торонто та Ванкувер, цей відсоток навіть вищий.

На цьому тлі нещодавнє опитування поставило житло на перше місце у списку пріоритетів для виборців у районі Великого Торонто, найбільш густонаселеному столичному районі Канади, де проживає шість мільйонів людей. Оскільки виборча кампанія на федеральному етапі наближається до останнього етапу, питання житла стає політичним партіям уперше за останні роки.

Ці сторони пообіцяли низку заходів та стимулів до голосування 20 вересня-від програм оренди до власних, до податкових пільг та обмежень для іноземних покупців.

Відсутність пропозиції житла є основним чинником нинішньої кризи, яка, за словами експертів, вимагає негайних дій уряду. У відповідь Ліберальна партія Джастіна Трюдо пообіцяла ‘побудувати, зберегти або відремонтувати’ 1,4 мільйона будинків протягом наступних чотирьох років; ліві ‘Нові демократи’ заявили, що за 10 років вони побудують щонайменше 500 000 одиниць доступного житла, а консерватори-за три роки.

Змінено систему житла

Але Лейлані Фарха, колишній Спеціальний доповідач ООН з питань права на житло, сказала, що надмірно акцентується на власності на житло, тоді як більше уваги потрібно приділяти верствам населення з меншими доходами канадського суспільства, яке зростає і все більше підштовхується до нього. до полів.

‘COVID справді приніс його додому, тому що COVID виявив, наскільки важливий будинок – і наскільки важко утримувати будинок. Протягом одного місяця після пандемії-одного місяця-25 відсотків домогосподарств-орендарів висловлювали стурбованість тим, що вони не збираються сплачувати орендну плату в майбутньому-або через кілька місяців ‘,-сказала Фарха.

‘І це в Канаді, 10-й за величиною економіці світу’.

У Канаді раніше існувало безліч доступних варіантів житла. Орендна плата була досить дешевою, щоб заощадити на гніздовому яйці, що дозволило канадцям купувати будинок, будувати власний капітал та брати позики проти нього, щоб продовжувати витрачати гроші. Ця система житлового будівництва, орієнтована на власність житла, стосується зростання економіки, а не обов’язково накладає дах на голову людей,-сказав Фарха, нині глобальний директор організації The Shift, організації, яка виступає за житло як право людини, а не товар.

Але система більше не працює так само, і збіг факторів різко змінив динаміку, сказав Фарха. Вона вказала на те, що пенсійні фонди або компанії приватного інвестування з’їдають недорогі житлові будинки, роблять косметичний ремонт, а потім збільшують орендну плату – тенденція, яка витісняє людей. Ось чому обіцянки побудувати більше житла мають прийти з чіткими правилами, які гарантують, що житло є і залишається доступним, сказала вона.

‘Я не думаю, що будь -яка сторона це зробила. Я думаю, що вони не в повній мірі розуміють масштаби проблеми, серйозність проблеми чи терміновість проблеми. І це мене стосується ‘, – сказав Фарха Аль -Джазірі. ‘Я б подумав, що оскільки житло-це права людини, то було б здійснено всебічну атаку з метою якнайшвидшого вирішення проблеми бездомності’.

Місцева організація

Повернувшись у Вест -Лодж, одиниці вакантно сидять у парі напівзруйнованих веж квартир. Будинок був куплений у 2018 році Hazelview Properties, інвестиційним фондом у нерухомість, який каже, що він працює над подоланням років бездоглядності, залишених попередніми власниками.

Повернувшись до Вест -Лоджа, підрозділи сидять у парі багатоквартирних веж, поки триває будівництво проекту пожвавлення, яке очолює компанія Hazelview Properties, яка придбала будівлі наприкінці 2018 року.

Але на тлі реконструкції орендарі повідомляють, що тижнями чекають на ремонт у своїх квартирах, тоді як вільні квартири, які ремонтуються, здаються в оренду за вищою ціною.

«Порожні підрозділи означають, що люди йдуть, їх виштовхують, їх лякають»,-каже Патерсон Ходжсон, ілюстратор, який живе у Вест-Лоджі та член організації Parkdale Organize, яка допомагає людям робітничого класу організовувати боротьбу. для соціальних питань.

Коллін Кремпулець, віце -президент з маркетингу бренду та корпоративної соціальної відповідальності в Hazelview, заявила, що компанія витратила майже 20 мільйонів доларів на те, щоб ремонтувати будівлі West Lodge, які були «занедбані роками, а то й десятиліттями».

‘Хейзелв’ю’ поставила нові котли, виконала електричні та сантехнічні роботи, серед інших ремонтних робіт, а також додала поштову кімнату та оновила пральню, вона також виконала понад 3000 замовлень на технічне обслуговування та ремонт агрегатів у West Lodge. «Це величезні проекти з пожвавлення, від яких, на нашу думку, жителі Вест -Лоджа виграють; це аж ніяк не спроба витіснити людей ‘, – сказав Кремпулець.

Вона визнала, що в будівлях є ‘багато’ вакантних квартир, хоча компанія активно орендує їх близько року. Це відбувається за ринкової орендної плати, що, ймовірно, буде більшим, ніж те, що платить існуючий орендар із контролю за орендою. «Не надходило жодного звернення щодо вищевказаного орієнтовного збільшення орендної плати для цієї роботи», – наголосила вона.

Але Ходжсон сказав, що орендарі все ще відчувають тиск, щоб виїхати. Організація, яка розпочала ремонти та заборгованість по оренді житла, також виявила, скільки людей бореться з їжею. Ось що призвело до того, що орендаторський банк продовольства працює щоночі в неділю в будівлі і регулярно залучає близько 50 осіб.

«Це було справді жахливо. Були люди, які обирали платити за оренду, а не купувати їжу. І не тільки через COVID. Це відбувалося раніше ‘, – сказав Ходжсон.

Ешлі Доерті, мешканка Паркдейла та місцева вчителька, заявила, що колективна організація, яка була створена під час пандемії, полягає у прагненні покращити умови та вимагати змін, а не чекати на рішення зверху вниз від політиків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *