Частина протестуючих шахтарів у Кривому Розі піднялися з-під землі

24 гірники шахти “Жовтнева” залишаються під землею-продовжують протест

Гірники шахти “Батьківщина”
Михайло Волинець

Шахтарі, які на одній з шахт ПАТ “Криворізький залізорудний комбінат” 27 днів тому оголосили підземний протест, піднялися на поверхню. Про це повідомив глава Конфедерації Вільних профспілок України та Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець на Facebook.

“Із Кривого Рогу повідомили, що протестувальники шахти “Батьківщина” в повному складі піднялися на поверхню. Гірники здали лампи, сім’ї зустрічають їх біля шахти”, – розповів Волинець.

За його словами, меморандум протестувальниками не підписаний. 24 гірники шахти “Жовтнева” залишаються під землею – продовжують протест.

26 вересня в ході переговорів шахтарів і адміністрації КЗРК була досягнута домовленість, що всі гірники, які перебували під землею з першого дня протесту, підпишуть меморандум і це буде гарантією непритягнення їх до відповідальності.

Адміністрація КЗРК категорично наполягла на тому, що передбачені меморандумом вимоги в частині підвищення зарплат на підприємстві набудуть чинності з моменту, коли на поверхню піднімуться всі протестувальники всіх чотирьох шахт.

25 вересня ппротестувальники шахт “Тернівська” і “Гвардійська” в повному складі піднялися на поверхню. Вже в суботу, 26 вересня, на шахті “Тернівська” перша зміна приступила до роботи.

Нагадаємо, 25 вересня на чотирьох шахтах Криворізького залізорудного комбінату підземний страйк продовжували 111 гірників.

Джерело