Дешева електроенергія-користь для видобутку біткойнів у безготівковій Венесуелі

КАРАКАС: На заводі в Каракасі оглушливий шум десятків комп’ютерів, що працюють безперервно. Це звук шахти біткойнів – однієї з кількох у країні, де дешева електроенергія зробила майнінг криптовалют рідкісним вигідним заняттям.

На підприємстві під назвою Doctorminer, у східному Каракасі, майже 80 комп’ютерів – вартістю близько 400 доларів за штуку і кожен розміром з коробку для взуття – генерують близько 10 000 доларів США в еквіваленті біткойнів на місяць.

Процес виробляє інтенсивне тепло, яке вимагає постійної охолоджуючої потужності чотирьох великих вентиляторів.

Рахунок за електроенергію на все це? ‘Я думаю, що навіть не 10 доларів на місяць’, – сказав Теодоро Тукумідіс, генеральний директор Doctorminer, заснованої для зведення криптовалют по всій країні та забезпечення необхідними машинами.

‘Ми відкрили спосіб без особливих зусиль приносити дохід … перетворюючи енергію в гроші’, – сказав він AFP.

У країні, що перебуває у стані рецесії та бореться з найвищою у світі інфляцією, що склала майже 3000 відсотків у 2020 році, видобуток криптовалют є економічною можливістю для кількох щасливчиків.

Це стало можливим завдяки одній із найнижчих у світі цін на електроенергію: цей товар значною мірою субсидується урядом Венесуели.

‘Майнінг’-один із способів залучення криптовалюти, запуск потужних комп’ютерів для вирішення складних математичних завдань-а ціна на електроенергію є основною перешкодою для шахтарів у багатьох країнах.

Але у Венесуелі найнижча ставка переважає більшість інших міркувань, включаючи відключення електроенергії-що часто трапляється в країні, де державні послуги майже впали, але в столиці Каракасі вони були менш помітними, ніж деінде.

Також криптопідприємців у Венесуелі не стримує третя за найнижчою швидкістю фіксованого широкосмугового Інтернету в Латинській Америці.

‘Для мого вибору не потрібен надшвидкісний Інтернет’,-сказав AFP дослідник криптографії та економіст Аарон Олмос.

Тукумідіс продав свою машину, а його партнер – мотоцикл, кожен, щоб купити комп’ютер для майнінгу. У 2016 році в їдальні його будинку пара почала будувати комп’ютери для продажу.

Це підприємство виявилося популярним, і багато людей хотіли інвестувати, навіть ‘нічого не розуміючи’ у майнінгу крипто, сказав Олмос.

Сьогодні, згідно з веб -сайтом компанії, до мережі Doctorminer підключено близько 1500 шахтарів.

Оскільки вартість болівара була знижена роками економічної кризи, біткойн став все більш прийнятим як валюта в Каракасі.

‘Наявність крипто -грошей – це вихід із гіперінфляції … додатковий інструмент для протистояння кризі’, – сказав Олмос.

За даними консалтингового відділу Olmos Group Olmost Group Venezuela, у 2019 році до епідемії коронавірусу у Венесуелі максимум операцій з криптовалютою досяг 303 мільйонів доларів.

І це далеко не повна вартість криптовалют в обігу, сказав аналітик, оскільки це не впливає на валюту, отриману при видобутку.

‘Існує велика економічна діяльність, якої не бачимо’, – сказав Олмос.

Шахтар Педро купив дві «відеокарти», за допомогою яких можна було добувати криптовалюту в 2017 році за 800 доларів.

Він сказав агентству AFP, що заробив гроші за три місяці, і, за оцінками, він заробив близько 20 000 доларів.

Але несподіванка спричинила непередбачені труднощі – причина, чому Педро відмовився назвати своє повне ім’я.

Валюта та практика її видобутку є законними, але поліція часто затримує шахтарів за те, що вони не перестрибнули через бюрократичні обручі.

Повідомлення про вимагання поширені в країні, яка займає низьке 176 місце зі 180 за Індексом сприйняття корупції Transparency International, і де державні чиновники, які вимагають хабарів, є загальною проблемою.

За даними спеціалізованих веб -сайтів, таких як CriptoNoticias, багато венесуельських шахтарів опиняються за гратами через відсутність документів.

‘Це те, про що краще не говорити’, – додав Педро до своєї роботи.

Уряд Ніколаса Мадуро також намагався взяти участь у цій акції, запустивши у 2018 році валюту Petro. Вона була заборонена Сполученими Штатами та широко називалася шахрайством.

Того ж року Венесуела запустила крипторегулятор під назвою Sunacrip, який з тих пір запровадив у країні реєстр криптовалют.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *