Черкаси будуть чинити опір. Бондаренко жорстко звернувся до Зеленського

Читати новину: Російською

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко звернувся до президента Володимира Зеленського, нагадавши про корупційні скандали навколо його оточення, повідомляє Абзац.

У своєму відеозверненні в Facebook Бондаренко застеріг від тиску на місто з боку центральної влади.

“Пане президенте, я думав, коли ви переможете – в країні буде закон один для всіх… Прийде весна і будемо саджати. Тільки не міських голів, а корупціонерів. Я думав, що ви будете саджати за кнопкодавство, я думав, що ви будете садити своїх соратників за “Велюр”… І ви знаєте, ми готові відповідати, але тільки після ваших однопартійців. А зараз, як у тому фільмі про Крим: Черкаси будуть чинити опір. Пам’ятайте, Черкаси – вільне козацьке місто, і якщо потрібно об’єднати Україну, ми об’єднаємо Україну. І пам’ятайте – ніхто в житті не здолав Черкаси!” – заявив мер.

Конфронтація Бондаренка з центральною владою має коротку, але дуже бурхливу передісторію. З 1 травня влада Черкас суттєво пом’якшила карантин для частини підприємців міста, хоча в Україні такі послаблення заплановані на 11 травня. Згодом Національна поліція почала кримінальне провадження з цього приводу. Більш того, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков пригрозив Анатолію Бондаренку жорсткою реакцією.

Мер Черкас своєю чергою заявив, що ослаблення карантину в місті безпечно, а правоохоронних органів він не боїться.

Пізно ввечері 1 травня Бондаренко розмістив на своїй сторінці в соцмережі скріншот погроз нібито від заступника голови Офісу президента Сергія Трофімова.

На Банковій доволі швидко відреагували на цей пост, зазначивши, що “міський голова став жертвою банального пранку і зробив із цього поспішні політичні висновки”.

“Однак цей факт ніяк не вплине на перебіг подій – саме дії міського голови та міськвиконкому, а не їхні висловлювання, мають одержати належну юридичну оцінку, яка повинна враховувати те, що, згідно з Конституцією, Україна є унітарною державою, а органи влади та місцеве самоврядування повинні діяти виключно відповідно до визначених законом повноважень”, – заявили в ОПУ.

Сам Трофімов також заперечив спілкування із мером Черкас.

Детально про гучний скандал навколо народного депутата “Слуги народу” Миколи Тищенка та його елітного ресторану “Велюр”, що працював під час карантину, читайте тут.