Китай попереджає, що погані зв’язки США можуть загрожувати кліматичній співпраці

Міністр закордонних справ Китаю Ван І попередив Сполучені Штати, що погіршення відносин між Пекіном та Вашингтоном може підірвати зусилля по боротьбі з глобальним потеплінням та зміною клімату.

Ван сказав виїзному представнику США з питань клімату Джону Керрі, що ‘співробітництво в галузі клімату не може бути відокремлене від більш широкого оточення’ відносин США і Китаю, і закликав Вашингтон вжити активних кроків для поліпшення зв’язків, йдеться в заяві МЗС у середу.

Ван сказав, що спільні зусилля двох сторін щодо зміни клімату є ‘оазисом’.

‘Але оточення оазису – це пустеля, і оазис може бути опустелений дуже скоро’, – сказав він за допомогою відеозв’язку. Співпраця з питань клімату ‘не може тривати без покращення двосторонніх відносин’, додав він, закликаючи США ‘припинити розглядати Китай як загрозу та суперника’ та ‘припинити стримувати та придушувати Китай у всьому світі’.

Керрі, який перебуває у китайському місті Тяньцзінь для переговорів щодо клімату, сказав Вангу, що США залишаються відданими співпраці з іншими країнами у боротьбі зі зміною клімату, повідомляє Державний департамент США.

Кліматичну кризу ‘потрібно вирішувати з усією серйозністю та терміновістю, якої вона вимагає’, сказав він, заохочуючи Китай ‘вживати додаткових заходів для скорочення викидів’.

США, які відновили свою роль у глобальній кліматичній дипломатії після чотирирічної перерви за часів президента Дональда Трампа, давно сподівалися утримати проблеми клімату окремо від своїх більш широких суперечок з Китаєм щодо таких питань, як торгівля, права людини та походження COVID-19 пандемія.

[вбудований вміст]

Керрі перебуває в Тяньцзіні, щоб провести віч-на-віч переговори зі спеціальним посланником Китаю Се Чженьхуа щодо спільного реагування країн на кліматичну кризу. Колишній держсекретар США закликав до посилення зусиль щодо стримування підвищення температури не більше ніж до 1,5 ° C (34,7 F) у порівнянні з доіндустріальними рівнями, і закликав Китай приєднатися до США у терміновому скороченні викидів вуглецю.

Зустріч у Тяньцзіні є другою, яка відбудеться між Керрі та Се, і перша відбудеться у Шанхаї у квітні. Керрі не має повноважень обговорювати що -небудь, крім питань зміни клімату.

Спостерігачі клімату сподіваються, що переговори призведуть до більш амбітних зобов’язань обох країн щодо боротьби з викидами парникових газів.

Китай – найбільший у світі викид парникових газів, за ним йдуть США.

‘Великій другій групі (Китай та Сполучені Штати) потрібно усвідомити, що за межами їх двостороннього оазису та пустелі на карту поставлена ​​вся планета’, – сказав Лі Шуо, старший радник з питань клімату з екологічної групи ‘Грінпіс’.

‘Якщо вони не досягнуть спільного кліматичного прогресу досить швидко, незабаром все стане пустелею’, – додав він.

Хоча Ван попередив, що зміна клімату тепер може бути пов’язана з іншими дипломатичними питаннями, Китай наполягає на тому, що його зусилля по обмеженню викидів та переходу на більш чисті види енергії є важливою частиною його власної амбітної програми внутрішньої політики.

‘Китайські лідери давно заявляють, що вони беруть участь у кліматичних діях не через зовнішній тиск, а тому, що це приносить користь Китаю та всьому світу’,-сказав Алекс Ван, експерт з питань клімату та професор UCLA.

‘Якщо це так, то напруженість між США та Китаєм не повинна уповільнити дії Китаю щодо клімату’.

Найбільший у світі споживач вугілля, Китай отримує приблизно 60 відсотків своєї енергії з вугілля. Вона планує побудувати більше електростанцій на вугіллі, але все ж планує скоротити використання викопного палива.

Китай поставив завдання створити 20 % загального споживання енергії країни з відновлюваних джерел енергії до 2025 року та скоротити загальні викиди з 2030 року.

Тим часом президент КНР Сі Цзіньпін хоче, щоб Китай став вуглецево-нейтральним до 2060 року.

Президент США Джо Байден оголосив про мету скоротити до 52 % викидів парникових газів у країні до 2030 року – це вдвічі більше, ніж було поставлено колишнім президентом США Бараком Обамою у Паризькій кліматичній угоді 2015 року.

Глобальні зусилля з декарбонізації стануть в центрі уваги на конференції ООН, яка відбудеться в Глазго, Шотландія, наприкінці листопада, відома як Конференція ООН зі зміни клімату 2021 року або COP26.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *