Чому в Києві кількість хворих на коронавірус зросла, але “помаранчеву” зону скасували

Чому в Києві кількість хворих на коронавірус зросла, але “помаранчеву” зону скасували


Радио Свобода

Оригінал на сторінці Павла Ковтонюка у Facebook

Хочу привітати всіх киян з тим, що ми перейшли до “жовтої” зони. Обмеження “помаранчевої” були просто нестерпними. Всі кияни це помітили.

Для тих, кого не було в Києві, повідомлю, що 14 вересня тут впровадили “помаранчеву” зону обмежень. За два попередні тижні тоді виявили 4059 нових хворих, в середньому по 289 на день. “Я хочу звернутися до Національної поліції! Ситуація із захворюваністю у столиці, як і в країні, – складна”, – заявив мер Віталій Кличко.

Але завдяки рішучим діям ситуація із захворюваністю стала проста. За останні два тижні нових хворих було лише 4714, в середньому 336 щодня. Якщо вам здається, що це більше, ніж раніше, – ви просто заполітизовані.

Новини за темою

Завдяки приголомшливим перемогам над коронавірусом (які ви не помічаєте через політичну заангажованість) від сьогодні карантинні зони послабили не тільки в Києві, але і по всій країні. І справді, два тижні тому ми мали в середньому 2541 новий випадок на добу, тиждень тому – 2877, а сьогодні лише 3179.

Як ситуація так швидко покращилась? – запитаєте ви. Сьогодні міністр пояснив: “червоним” зонам допомогли жорсткіші обмеження.

Саме тому минулого тижня від “червоних” зон відмовились зовсім і змінили методологію зонування так, щоб ніхто до них не міг потрапити.

Тому з цього тижня “червоних” зон у нас не буде. Але хвилюватися не варто – ми можемо покластися на потужну систему виявлення.

Ось, наприклад, позавчора в Харківській області виявили 494 нових випадки коронавірусу і провели 1086 тестів. Кожен другий тест дає результат! Це свідчить про надзвичайну ефективність вітчизняного тестування, яке вже перемогло наших сусідів з Польщі.

Все це завдяки переможній стратегії з чіткими цілями. Ще 10 вересня ми майже виконали поставлену ціль у 30 тисяч тестів на день. З того часу ми послідовно і наполегливо майже виконуємо цей показник із середнім результатом у 25 тисяч на день.

Павло Ковтонюк

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику “Думка”, ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на [email protected]

 

Джерело