МОЗ пояснив, навіщо в супермаркетах обмежили продаж деяких товарів

В Україні з 8 січня ввели локдаун, що відбилося в тому числі й на роботі супермаркетів. У зв’язку з цим міністр охорони здоров’я України Максим Степанов розповів, для чого в магазинах обмежили продаж товарів. Слова міністра наводить пресслужба Міністерства охорони здоров’я України, інформує Абзац.

Степанов зазначив, що цей захід вжито для того, щоб зменшити кількість контактів. З цієї причини одночасно в супермаркеті можуть перебувати до 200 осіб, які прийшли за товарами першої необхідності.

“Логіка проста – якщо обмежено продаж товарів, які можна придбати, наприклад, шкарпетки або дитячі іграшки, то в магазин за цими товарами вже не піде певна кількість людей. Одночасно в супермаркеті буде знаходитися не 500 осіб, а 200, які прийшли придбати тільки товари першої необхідності. В результаті зменшиться кількість контактів між людьми і ймовірність передачі інфекції”, – заявив він.

Як повідомляв Абзац, в деяких магазинах торговельної мережі “Епіцентр”, який належить народному депутату Олександру Герезі та його дружині Галині, знайшли можливість під час жорсткого локдауну обійти заборон на торгівлю товарами, які не належать до категорії першої необхідності або продуктів харчування.

Нагадаємо, станом на ранок 9 січня загальна кількість випадків інфікування коронавірусом в Україні збільшилася до 1 110 015, добовий приріст склав 4 846, що на 830 випадок менше, ніж напередодні вранці. Протягом останньої доби жертвами інфекції стали 80 осіб.