Це може призвести до вимирання людей: озвучено тривожний прогноз зі зміни клімату в Україні

Україна дуже вразлива для атмосферних явищ, які викликає глобальне потепління. З кожним роком літо на території нашої країни ставатиме більш посушливим та спекотним, знищуючи сільське господарство і викликаючи катастрофічні наслідки для життя самих українців.

Про це в інтерв’ю “Апострофу” розповів американо-британський біолог, теоретик екології, що спеціалізується на дослідженнях біорізноманіття та збереження видів, один з найбільш цитованих зарубіжних вчених, Стюарт Пімм.

“Україна, зокрема, дуже вразлива до теплових хвилях (періодичні зміни температури в середовищі, пов’язані з коливаннями температурних потоків, – “Апостроф”). Тому літо буде ставати все більш посушливим і спекотним. Це буде знищувати сільське господарство, біорізноманіття. І це може призвести до вимирання людей на цій території. Ви знаєте, що в Європі спека вбила вже десятки тисяч людей”, – розповів біолог.

За його словами, залишається сподіватися, що цього не станеться в україні, але варто пам’ятати, що кількість надзвичайних погодних явищ тільки збільшується і вони завдають шкоди і людям, і тваринам.

“Є багато речей, які ми можемо зробити. Говорити, що ми не можемо нічого змінити – це помилка. Перше, що ми можемо – це вести себе як можна більш розумно в сфері енергетики. У Західній Європі люди починають розуміти, що ми можемо прожити дні або навіть тижні, використовуючи поновлювані джерела енергії. Ми можемо відмовитися від викопного палива повністю – багато західних країн зараз говорять про це.

Друга річ – ми можемо навчитися бути ефективними. Уже зараз говорять, що в найближчі 20 років ми можемо відмовитися від бензину і пересісти на електромобілі. Люди вчаться також економити енергію. Якщо в США використовують дуже багато електроенергії в перерахунку на чисельність населення, то в Західній Європі – значно менше”, – пояснив вчений.

Як приклад, він назвав ініціативу президента США Джозефа Байдена, який скасував будівництво нафтопроводу Keystone XL.

“США зараз відмовляються від викопного палива і повсюдно переходять до вітряної та сонячної енергії. Байден збирається просувати ці нові ідеї і технології. “Зелена енергія” стає все дешевше. І я думаю, що мої правнуки, озираючись назад в часі, будуть говорити – “Якого ясеня (в оригіналі – whyonearth, – “Апостроф”) вони взагалі використовували викопне паливо? Ми ось обходимося без нього!” Ми можемо бути більш свідомими у використанні енергії. Більше поважати природу. Я думаю, всім подобається бути за містом, в лісі, в степу, на річці. І ми створюємо небезпеку забруднення навколишнього середовища в місцях, які використовуємо для відпочинку і дозвілля”, – резюмував вчений.

Більше читайте в матеріалі “Апострофа”: “Чорне море заповниться медузами, а жителі України почнуть вимирати – американський еколог”.

Джерело