Центр тяжкості Сонячної системи обчислений з точністю до 100 метрів

Попри те, що Сонце є найбільш масивним об’єктом у нашій зоряній системі, центр тяжкості Сонячної системи не знаходиться точно в центрі нашої зірки. Всі схеми, на яких Сонце знаходиться в центрі нашої системи, а планети обертаються навколо нерухомої зірки, не зовсім відповідають дійсності. В результаті гравітаційної взаємодії всіх планет, центр тяжкості Сонячної системи постійно коливається і знаходиться на деякій відстані від центру ваги самого Сонця.Вчені гравітаційної лабораторії NANOGrav (North American Nanohertz Observatory for Gravitational Waves) використовуючи унікальне програмне забезпечення BayesEphem, для відстеження положення гравітаційного центру Сонячної системи змогли забезпечити обчислення його положення з точністю до 100 метрів.

В результаті точне місце розташування гравітаційного центру тяжкості Сонячної системи (барицентру) виявилося за межами видимої поверхні Сонця. Для кращого порівняння вчені відзначили, що точність 100 метрів, у разі якщо Сонячну систему масштабувати до розміру футбольного поля, не перевищить товщину людської волосини.

Розміщення точного гравітаційного центру Сонячної системи особливо важливо при вивченні пульсарів, які випускають при обертанні найпотужніші та вузькі електромагнітні імпульси. Ці точкові джерела випромінювання стають для Землі своєрідними космічними маяками, періодично миготливими в далекому космосі.

Вчені з NANOGrav порівнюють себе з павуками, які сидять в центрі павутини й реєструють найменші коливання гравітаційних хвиль. Саме для цього і необхідна чітка локалізація центру «павутини» Землі щодо гравітаційного центру Сонячної системи.