Ціни на свинину в Україні продовжують зростати: в чому причина

Читати новину: Російською

Після невеликого просідання взимку ціни на свинину в другій половині березня, на початку квітня демонструють стійке зростання. Якщо в останніх числах березня товарне поголів’я в закупівлі обходилося в 38,5-41,5 грн/кг, то на початку квітня вже по 43-44 грн/кг. Про це повідомили в асоціації “Свинарі України” (АСУ).

Таким чином, ціни “готуються” до прийдешніх великодніх свят, пише UBR.UA.

“Період напередодні теплих великодніх і травневих святкувань в нашій країні традиційно характеризується зростанням попиту на свинину, яку люди закуповують для приготування барбекю на природі”, – зазначив голова ради директорів агрохолдингу KSG Agro Сергій Касьянов.

Читайте також: Держстат повідомив, наскільки впала українська економіка за рік пандемії

Разом з тим, як повідомила президент АСУ Оксана Юрченко, на різницю показників цін в березні і квітні вплинуло зниження ставки ПДВ. Саме тому свинина дешевшала в березні.

“Однак, навіть зі збереженням 20-відсоткової ставки ПДВ, середня ціна закупівлі в першому кварталі, найімовірніше, поступалася б торішній на 4 відсотки”, – прокоментувала вона.

На думку Касьянова, зростання інтересу до свинини в Україні не можна задовольнити за рахунок імпорту – обсяги ввезення падають на тлі зростання попиту і цін на європейських ринках (майже на 12% з початку березня). І, звичайно, виробникам з Євросоюзу вигідніше продавати продукцію у себе ж за вищою ціною.

Читайте також: В Україні у продажу з’явиться м’ясо екзотичної тварини: ціни на нього вражають

Водночас експерт прогнозує, що влітку ціни на свинину стабілізуються на передпасхальному рівні. Втім, сильного здешевлення все ж таки не варто чекати через літні шашлики та подорожчання зернових. Останнє призвело до зростання цін на комбікорми.

Як писав Абзац, раніше економічні експерти дали тривожний прогноз щодо зростання цін в Україні.