Демократи США вносять законопроєкт про ‘припинення окупації Ізраїлю’

Вашингтон, округ Колумбія-Законодавці Демократичної партії США внесли законопроєкт, який підтверджує підтримку рішення двох держав та закликає до «посиленого контролю» допомоги США Ізраїлю, щоб вона не використовувалася у порушеннях прав людини.

Запропонований закон, представлений конгресменом Енді Левіним у четвер, дозволить політиці США чітко розрізняти Ізраїль та палестинську територію, яку він окупує, включаючи Східний Єрусалим.

Законопроєкт також закликає уряд США підтримувати дипломатичні відносини з палестинцями шляхом відкриття офісу Організації визволення Палестини у Вашингтоні та американського консульства у Східному Єрусалимі – обидва закриті колишнім президентом Дональдом Трампом.

Джо Байден пообіцяв відновити зв’язки з палестинцями, але через вісім місяців його президентства консульство в окупованому Східному Єрусалимі ще не відкрилося.

‘Законопроєкт чітко пояснює, що допомога Ізраїлю у вирішенні його справжніх викликів безпеки повинна тривати без втрати 1 долар’,- сказав Левін під час прес-конференції у Вашингтоні, оприлюднюючи законопроєкт.

‘Але його не можна використовувати таким чином, що порушує міжнародно визнані права людини, або для діяльності, яка продовжує окупацію або дає змогу фактично – або небо знає де – юре – анексію’.

Левін з Мічигану сказав, що Конгрес, який має висловитися про те, як витрачаються гроші платників податків США,-це «нічого нового», але в цьому випадку це «важливо, якщо ми серйозно ставимося до досягнення рішення двох держав та дотримання прав людини ізраїльтян і Палестинці однаково ‘.

Недостатньо далеко

Політика послідовних адміністрацій США підтримувала рішення двох держав, яке передбачає створення палестинської держави в Газі та на Західному березі. Але критики американської політики стверджують, що уряд США недостатньо тиснув на Ізраїль з цією метою.

Палестинські правозахисники роками також говорили, що вирішення двох держав неможливе через продовження будівництва ізраїльських поселень на окупованій палестинській території, і багато хто критикує ідею двох держав як спосіб збереження Ізраїлю статус-кво.

Згідно з нещодавнім звітом ООН, понад 680 000 ізраїльських поселенців зараз живуть на окупованому Західному березі та у Східному Єрусалимі. Ізраїль захопив Газу та Західний берег, включаючи Східний Єрусалим, у війні 1967 року. Він анексував Східний Єрусалим у 1980 році.

У своїй заяві в четвер Кампанія США за права палестинців (USCPR) заявила, що законодавство Левіна недостатньо далеко тисне на Ізраїль.

‘Палестинці вже давно чітко висувають свої вимоги – припинити співучасть США у порушенні прав людини Ізраїлю та позбутися від шкоди та насильства’,- заявила група, додавши, що заходи з цією метою мають притягнути Ізраїль до відповідальності за свої зловживання та рішуче протистояти ‘окремим і нерівна реальність, під якою живуть палестинці.

‘Закон про рішення двох держав не відповідає цим двом основним вимогам і, отже, не може бути прогресивним законопроєктом щодо Палестини’, – йдеться в документі USCPR.

Наростаюча дискусія

Тим не менш, законопроєкт у четвер подається на тлі зростаючих дебатів щодо допомоги США Ізраїлю, де кілька прогресивних законодавців вимагають встановити умови щодо щорічної військової допомоги США у розмірі 3,8 млрд доларів, яку США надають уряду Ізраїлю.

На початку цього року представниця Конгресу від демократів Бетті МакКоллум внесла законопроект, який би так само обмежив використання допомоги США, щоб вона не сприяла анексії Ізраїлем палестинської території або ув’язненню палестинських дітей, серед іншого.

Але Байден багато в чому продовжує десятиліття американської підтримки Ізраїлю. У своєму виступі на Генеральній Асамблеї ООН у вівторок він підтвердив свою підтримку рішення про дві держави, але його адміністрація утрималася від публічної критики політики Ізраїлю.

Прем’єр -міністр Ізраїлю Нафталі Беннетт, який зустрічався з Байденом у Вашингтоні минулого місяця, виключає можливість створення палестинської держави під його урядом.

Законопроект, введений у четвер, який отримав назву Закону про рішення двох держав, говорить, що створення ізраїльських поселень ‘не відповідає міжнародному праву’; він також закликає ‘припинити окупацію Ізраїлем палестинських територій’.

Це було оголошено за кілька годин до того, як Палата представників більшістю голосів проголосувала за надання мільярду доларів додаткового фінансування ізраїльській системі протиракетної оборони.

Відповідаючи на запитання Аль-Джазіри, Левін визнав виклики, які стоять перед рішенням двох держав, включаючи позицію Беннета, але він сказав, що важливо розпочати роботу, щоб відкрити нові можливості.

‘Не вистачає лише того, щоб США зіграли свою роль – свою м’язову, міцну роль – сказали цим двом народам: Ми збираємося підтримувати вас і об’єднувати вас у товсті і тонкі, щоб ми могли досягти міцного миру’, – сказав Левін.

Законопроєкт спільно спонсорують понад два десятків демократів, включаючи кількох видатних єврейських депутатів Палати представників.