День матері: історія свята, якому Google присвятив дудли

Читати новину: Російською

Другої неділі травня у світі та в Україні традиційно відзначають День матері. У цей день діти, попри вік, вітають своїх неньок і дякують їм за подароване життя й підтримку, повідомляє Абзац.

Історія свята

День матері почали відзначати після Першої світової у Швеції, Норвегії, Данії, Німеччині та Чехословаччині. До цього в Британії вже святкували так звану “материнську неділю” – у четверту неділю Великого посту.

Офіційно вітати мам почали тільки на початку 20 століття завдяки сприянню окремих американських активісток.

Традиції Дня матері

Матір віддавна вважають символом берегині родини. Окрім виховання дітей вона також знаходить час на домашні справи, роботу, саморозвиток і виступає активним членом суспільства. Тому традиції привітання жінок вже переглянуті.

У християн травень асоціюється з Пречистою Дівою Марією, до якої віряни звертаються, просячи заступництва і допомоги. У травні люди висловлюють подяку материнській самопожертві, коли природа виряджає планету у пишні весняні убори.

День матері в Україні

День матері в Україні уперше відзначили у радянському Львові – у 1929 році. Відтоді українки поширили цю традицію на Тернопільську область та Східну Галичину. Невдовзі СРСР заборонив відзначати це свято, а вже з 1990 року завдяки зусиллям громадських організацій Свято матері повернулося до України. Офіційно День матері святкують в Україні з підписанням президентом відповідного указу від 10 травня 1999 року.

Компанія Google продовжила традицію випускати дудли до свят і сьогодні, 10 травня, привітала з Днем матері анімованою аплікацією.

До Дня матері Google нагадав, що можна не тільки знайти готові листівки в інтернеті, але і самостійно намалювати вітальне послання мамі.

Віртуальний конструктор листівок розміщений на стартовій сторінці пошукової системи. Програма дозволяє створювати шедеври із квітів, сердечок, конфетті, доповнювати картину вишивкою та аплікацією.

Не забудьте привітати свої неньок.