День піхоти: історія професійного свята українських піхотинців

Читати новину: Російською

В Україні сьогодні, 6 травня, другий рік поспіль відзначається День піхоти – професійне свято піхотинців, повідомляє Абзац.

Ця дата була встановлена у 2019 році тодішнім президентом Петром Порошенком, який постановив відзначати День піхоти щороку саме 6 травня.

Довідка. 6 травня 1648 року закінчилася битва біля Жовтих Вод (нинішня Дніпропетровська область), в якій українські козаки здобули перемогу проти Речі Посполитої. Цю битву називають першою переможною у Національно-визвольній боротьбі, яку очолював гетьман Богдан Хмельницький.

Сьогодні свято відзначається вже вдруге. Його метою є вшанування мужності та героїзму воїнів механізованих, мотопіхотних, гірсько-штурмових військових частин і підрозділів Сухопутних військ ЗСУ, виявлених у боротьбі за свободу, незалежність та територіальну цілісність України, а також впровадження сучасних військових традицій.

Також 6 травня відзначається День Юрія Змієборця (Георгія Побідоносця), якого вважають покровителем українського війська.

Довідка. Сухопутні війська Збройних сил України є головним носієм бойової могутності Збройних сил незалежної України. За своїм призначенням та обсягом покладених на них завдань, вони відіграють вирішальну роль у виконанні ЗСУ своїх функцій як у мирний, так і воєнний час. СВ ЗСУ мають на озброєнні танки, бойові машини піхоти, бронетранспортери, артилерію різної потужності та призначення, протитанкові ракетні комплекси, зенітні ракетні комплекси, засоби управління, автоматичну стрілецьку зброю. Чисельність військ станом на 2016 рік – 169 000 військових.

Військовослужбовців, які беруть участь в операції Об’єднаних сил на сході країни, вже привітав командувач ОС генерал-лейтенант Володимир Кравченко.

“Ми з Вами відзначаємо День піхоти як вияв нашої глибокої пошани та поваги усім воїнам механізованих, мотопіхотних, гірсько-штурмових підрозділів та частин Сухопутних військ Збройних Сил України. Сьомий рік поспіль Ви несете на собі основний тягар боротьби нашого народу за свободу, незалежність та територіальну цілісність України. Ви демонструєте незламну стійкість, непереможний характер, козацьку відвагу та мужність, доводячи, що немає такої сили, яка може здолати Вашу волю до перемоги”, – цитує Кравченка пресцентр штабу ООС.

Командувач зазначив, що “численні приклади мужності та героїзму”, проявлені українськими піхотинцями, “вже стали взірцем вірності та служіння Батьківщині”.

Він також побажав бійцям міцного здоров’я, професійного зростання, добробуту та щасливого повернення до своїх сімей.

Нагадаємо, 30 квітня Україна відзначала День прикордонника.