Дерипаска врятував з полону українця, якого викрали нігерійські пірати


Mash

Російський підприємець українського походження Олег Дерипаска врятував із піратського полону в Нігерії п’ятьох людей.

Серед них – трьох росіян, а також одного українця і гвінейця, повідомив “Обозреватель“з посиланням на Telegram-канал Mash у вівторок, 6 жовтня.

Відзначається, що в травні цього року нігерійські пірати в Гвінейській затоці напали на морські судна “Ріо Мітонг” і “Джіблоо”. В результаті нападу двоє членів екіпажу були поранені, а моряки Олексій Перфильев, Валентин Нечай і В’ячеслав Сечин захоплені в полон. Пірати помістили заручників в наметовий табір у джунглях неподалік Лагосу. А родичам африканські послідовники капітана Флінта пригрозили, що якщо не отримають викуп, то почнуть вбивати заручників. Кілька разів пірати всерйоз погрожували вивести моряків на розстріл.

За п’ять місяців бранцям довелося пережити побої, знущання, захворювання малярією. А врятувати моряків вдалося тільки після того, як їхні родичі звернулися за допомогою до бізнесмена Олега Дерипаски. Дерипаска добре знає специфіку африканських країн і не раз допомагав визволяти заручників. У 2016 році він допоміг гвінейцям перемогти спалах вірусу Ебола, побудувавши найсучасніший у Західній Африці медичний центр.

Після втручання Дерипаски вдалося звільнити з полону не тільки трьох моряків, а й українця (його звуть Олександр Балашов) і гвінейця.

Зараз усі врятовані в безпеці, перед поверненням на Батьківщину вони проходять медичний огляд. “Стан їхнього здоров’я задовільний”, – повідомляє посольство Росії в Нігерії.

Олег Дерипаска народився в Нижегородській області, але, за повідомленнями ЗМІ, має українське коріння. На честь свого діда, українця Тимофія Дерипаски, який загинув в Австрії в 1945 році, він побудував у місті Лаа-ан-дер-Тайя православний храм.

Джерело