Держбюджет-2021. Уряд більше ніж вдвічі зменшив допомогу пацієнтам з коронавірусом, – нардеп

Читати новину: Російською

Проєкт державного бюджету на 2021 рік, затверджений Кабінетом міністрів, передбачає виділення на систему охорони здоров’я 3,5% від ВВП замість 5%. Про це заявила народний депутат фракції “Голос”, член профільного комітету Ольга Стефанишина, інформує Абзац.

Вона зазначила, що карета під назвою “височезні тарифи на послуги і захмарні зарплати для лікарів” поки що виглядає, як гарбуз.

“Програму медичних гарантій (наші з вами безоплатні послуги) збільшено ледь на 10%. На наступний рік уряд пропонує 123,4 млрд грн. На 2020 рік (з квітня) разом із коштами на боротьбу із COVID-19 в бюджеті заклали 85,9 млрд грн. Проте реальна потреба, за розрахунками НСЗУ (Національна служба здоров’я України, – прим. Абзацу), складає 225 млрд грн. Тобто треба вдвічі більше”, – написала Стефанишина у Facebook.

За її даними, на програму із закупівель життєво важливих ліків заклали 9,5 млрд грн, що дорівнює бюджету 2020 року. При цьому реальна потреба за цим пунктом – мінімум 14.5 мільярдів.

“На допомогу пацієнтам з коронавірусом на наступний рік закладають вдвічі менше, ніж було цього року. Якщо на 2020 рік виділили 11,9 млрд грн, то на 2021-й НСЗУ зможуть забезпечити не більше 5 млрд грн. Ще 2,6 млрд грн запланували на вакцини від COVID-19, проте як держава їх закуповуватиме з таким міністерством – незрозуміло.

Загалом на здоров’я українців у 2021 році з державного бюджету Уряд пропонує закласти близько 156 млрд грн – це 3,5% від ВВП країни. Це пряме порушення закону про державні фінансові гарантії, де чітко прописано, що Програма медгарантій має фінансуватися на рівні 5% ВВП”, – підкреслила нардеп.

Зазначимо, що у п’ятницю, 18 вересня, проєкт держбюджету-2021 мають презентувати у Верховній Раді. Раніше головний кошторис України розкритикували у провладній фракції “Слуга народу”.