Держдеп США схвалив продаж 3 тисяч “розумних бомб” Саудівській Аравії
За даними Пентагону, передбачувана сума угоди становить близько 290 мільярдів доларів
“Пропонований продаж поліпшить здатність Саудівської Аравії протистояти поточним і майбутнім загрозам за рахунок збільшення її запасів високоточних боєприпасів дальньої дії “повітря-земля”, – йдеться у заяві Пентагону.
За даними американського оборонного відомства, передбачувана сума угоди становить близько 290 мільярдів доларів.
Найближчими днями Вашингтон відправить Ер-Ріяду 3 тис. бомб малого діаметра GBU – 39 (Small Diameter Bomb I, або SDB I), контейнери, допоміжне обладнання, запасні частини та технічну підтримку.
За даними Пентагону, розмір і точність SDB i дадуть змогу створювати “ефективні боєприпаси з меншим супутнім збитком”.
Міноборони США також повідомило, що генеральним підрядником на поставку зброї Королівству є компанія Boeing.
У вівторок агентство Пентагону зі співробітництва в галузі безпеки і оборони повідомило Конгрес про можливий продаж зброї Саудівській Аравії.
Члени Конгресу були обурені великими жертвами серед цивільного населення в Ємені. На початку цього року вони спробували заблокувати продаж військових літаків F-35 Ер-Ріяду, але не змогли.
Варто зазначити, що продаж зброї Саудівської Аравії відбувається в останні дні президентського терміну Дональда Трампа.
З метою покласти край війні в Ємені, новообраний глава Білого дому Джо Байден пообіцяв припинити продаж зброї Саудівській Аравії, найбільшому покупцеві даного американського товару на Близькому Сході.
Нагадаємо, в Ємені з 2014 року триває війна між шиїтами-хуситами і урядовими військами, лояльними президенту Абд-раббу Мансуру Хаді. Хусити захопили столицю Ємену Сану, а потім і більшу частину півночі країни. Бої загострилися в березні 2015 року, коли коаліція на чолі із Саудівською Аравією втрутилася, щоб відновити уряд президента Абд-Раббу Мансура Хаді.
З того часу цивільні та промислові об’єкти Саудівської Аравії періодично піддаються нападам з боку єменських хуситів. Останньою з таких атак був ракетний обстріл розподільчої станції Саудівської нафтової компанії Saudi Aramco.