До Конституційного суду надійшло звернення 49 нардепів про оскарження нового районування України

Ініціатори клопотання вважають, що постанова Верховної Ради України” Про утворення та ліквідацію районів” № 807-ІХ не відповідає статті 1, частині другій статті 6, статті 8, частині другій статті 19, частинам першій, другій статті 55, пункту 13 частини першої статті 92 Конституції України

У Конституційному Суді України група нардепів вирішили оскаржити постанову Верховної Ради України “Про утворення та ліквідацію районів” № 807-ІХ від 17 липня 2020 року. Про це повідомляє прес-служба суд.

Конституційне подання 49 парламентарів надійшло до КСУ 20 жовтня. Ініціатори клопотання вважають, що зазначена постанова парламенту не відповідає статті 1, частині другій статті 6, статті 8, частині другій статті 19, частинам першій, другій статті 55, пункту 13 частини першої статті 92 Конституції України.

На думку групи народних обранців, Верховна Рада України, регулюючи питання територіального устрою постановою, а не законом, хоч і діяла в межах наданих їй повноважень, але не у спосіб, передбачений Основним законом країни.

Наразі клопотання нардепів знаходиться на розгляді суду.

Нагадаємо, постанова Ради “Про утворення та ліквідацію районів”, яку намагаються оскаржити у КСУ, передбачає ліквідацію наявних 490 районів і утворення 136 нових районів.

Межі районів встановлюються по зовнішньому кордону територій сільських, селищних, міських територіальних громад, що входять до складу відповідного району, а вибори депутатів районних рад у ліквідованих районах не проводяться.

Джерело