До України дістався південноафриканський штам COVID-19: що про нього відомо

Новий штам коронавірусу, який минулого року було виявлено в Південно-Африканській Республіці, лабораторно підтверджений в Україні. Цей варіант коронавірусу має особливі властивості, які дають йому можливість більш ефективно проникати в організм людини, швидше поширюватися і уникати імунної відповіді.

Про це повідомив в ефірі “Україна 24” глава МОЗ України Максим Степанов.

За його словами, у всіх областях нашої країни зафіксовано “британський” штам, а в двох – “південноафриканський”.

“Вчора ввечері отримали дані з Лондона… У двох областях “південноафриканський” штам. Це два штами, які є більш агресивними”, – заявив Степанов.

Відомо, що відмінністю “південноафриканського” штаму є те, що він активно поширюється серед молодих людей, без будь-яких супутніх захворювань, і, в порівнянні з іншими штамами, частіше призводить до серйозних захворювань.

Вчені відзначають, що цей штам містить кілька мутацій, які дозволяють йому легше прикріплятися до клітин людини.

Його уже виявили в Ботсвані, Замбії, Кенії і Гамбії, а також в США, Канаді, Австралії, Китаї, Ізраїлі та в деяких європейських країнах.

Як повідомляв “Апостроф”, коронавірус мутує і змінює свої властивості, стаючи все більш небезпечним. Зараз відбувається заміна попередніх штамів коронавірусу, які циркулювали в Україні восени і взимку, і якими українці вже перехворіли.

Джерело