Досить брехати й займатися здирництвом! Бізнес жорстко звернувся до влади через карантин

Читати новину: Російською

У зв’язку із карантином і забороною на деякі види діяльності близько 277 тисяч фізичних осіб-підприємців (ФОП) в Україні залишилися без роботи. Українські підприємці вимагають від влади вже з 1 травня зняти обмеження і запустити весь бізнес країни, повідомляє Абзац.

Приблизно 76% (понад 211 тисяч) ФОПів, які втратили роботу або заробіток, пов’язані з ринками, вказано на сайті онлайн-платформи для роботи з відкритими даними OpenDataBot.

Також без роботи залишаються понад 14,7 тисячі підприємців у сфері планової медицини та стоматології, 13,6 тисячі у сфері освіти, 10,4 тисячі – у сфері розваг, 8370 – у сфері туризму, 8434 – спорту, 8251 – у сфері індивідуальних послуг, 1791 – транспорту.

Зазначимо, що 30 квітня Кабінет міністрів України має намір розглянути питання про відновлення роботи майже 300 продовольчих ринків, але “з дотриманням жорстких санітарних норм”. Як відомо, 31 березня Міністерство охорони здоров’я дозволило роботу продуктових ринків на період карантину, проте вже 16 квітня головний санітарний лікар Віктор Ляшко рекомендував місцевим органам влади заборонити роботу продовольчих, непродовольчих та змішаних ринків через масове порушення карантинних обмежень.

Своєю чергою підприємці вимагають від влади вже з 1 травня зняти обмеження і запустити весь бізнес країни, відправлений на тривалий карантин через пандемію коронавірусу. При цьому бізнес зобов’язується дотримуватися умов санітарно-гігієнічних вимог. Про це заявив голова Всеукраїнської організації “Союз захисту підприємництва” Сергій Доротич.

“Вистачить брехати й займатися здирництвом, досить прикриваючись боротьбою з вірусами, служити олігархам і наживатися на стражданнях українців”, – написав він на своїй сторінці в Facebook.

Підприємці критикують владу, що вона говорить про страшну пандемію, але піддає небезпеці громадян, створюючи натовпу у великих мережах.

“Ти штовхаєш людей у прірву бідності і голод! Ти допомагаєш олігархам і транснаціональним компаніям отримувати надприбутки, в той час, як мільйон ФОП втратили можливість утримувати себе і свої сім’ї”, – пише Доротич.

Підприємці також заявили, що під час карантину порушується право, гарантоване статтею 42 Конституції України (право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом), а влада не забезпечує захист конкуренції у підприємницькій діяльності.

Як відомо, карантин в Україні продовжено до 11 травня.

Нагадаємо, станом на 9:00 27 квітня в Україні 9009 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 220 летальних, 864 пацієнти одужали. За добу зафіксовано 392 нові випадки.