Дванадцять білоруських компаній переїжджають працювати в Латвію

Компанії різних технологічних областей планують працювати як стартапиФото из свободных источников

Рішення про перенесення своєї діяльності в Латвію прийняли 12 білоруських компаній. Про це повідомляє Міністерство економіки Латвійської Республіки.

За даними Міністерства, ці компанії представляють область інформаційних і телекомунікаційних технологій, “зеленої енергетики” та інші сфери. Відзначається, що компанії мають право отримати статус стартапу.

Компанії планують перевести близько 470 співробітників – в основному це топ-менеджери і провідні фахівці.

За словами міністра економіки Яніса Вітенберга, Латвія зараз працює над рішеннями, які дозволять компаніям якомога швидше перенести свою діяльність в Латвію. Створена спеціальна група, в якій Міністерство економіки і латвійське агентство інвестицій і розвитку у співпраці з іншими відомствами розглядають заявки від білоруських підприємців в прискореному режимі.

Новини за темою: Мінцифри пропонує білоруським IT-фахівцям іммігрувати в Україну

Також ведуться переговори з латвійськими фінансовими установами, щоб створити “зелений коридор” для в’їзду іноземних компаній до Латвії. Кілька латвійських муніципалітетів також зробили свої пропозиції білоруським підприємцям.

Відзначається, що докладні консультації отримали 116 білоруських компаній і приватних осіб. В даний час в цих компаніях в Білорусі працює більше 4000 чоловік. З 116 потенційних інвесторів 30 – ІТ-компанії та 25 – виробничі компанії.

Білоруський IT-сектор в останні роки був єдиним в економіці країни, який розвивався помітними темпами. У 2017-2019 роках експорт IT-послуг з Білорусі зріс майже в 2,5 рази — до 2 млрд. доларів. У 2019 році технологічні компанії забезпечили Білорусі майже 50% приросту ВВП.

Новини за темою: Ласкаво просимо: Чому білоруські айтішники масово переїжджають до України?

Нагадаємо, що в Білорусії тривають протести проти фальсифікації виборів 9 серпня, на яких за офіційними даними Олександр Лукашенко набрав 80,1% голосів, опозиційний кандидат Світлана Тихановська – 10,1%.

Євросоюз не визнав результати президентських виборів у Білорусі і вирішив ввести персональні цільові санкції проти білоруських чиновників, причетних до насильства і фальсифікації.

Джерело