Ефективний препарат. Вчені заявили про блокування коронавірусу

Читати новину: Російською

Інфіковані коронавірусом нового типу COVID-19 пацієнти, які приймали препарат “Ремдесивір”, одужували на 30% швидше, ніж ті, хто вживав плацебо. Про це йдеться у новому масштабному дослідженні, повідомляє Абзац.

Середній час відновлення таких пацієнтів склав 11 днів. Це перший випадок, коли було продемонстровано чіткий ефект у лікуванні небезпечної недуги, йдеться в статті Science alert.

“Дані демонструють, що Ремдесивір показує чіткий, значний, позитивний ефект у скороченні часу на одужання.. Доведено, що ліки можуть блокувати вірус», – заявив очільник Національного інституту алергії й інфекційних захворювань США Ентоні Фауч.

Крім того, у дослідженні йдеться, що пацієнти з наркотичною залежністю помирали не так часто, хоча різниця у порівнянні зі звичайними хворими невелика. У групі пацієнтів, які вживали Ремдесивір, смертність склала 8% проти 11,6% смертності у групі пацієнтів, які приймали плацебо. При цьому науковці зауважили, що повинні побачити повні результати, але якщо ефективність ліків підтвердиться, це буде “фантастичним результатом”.

Ремдесивір належить до класу ліків, що впливають на вірус напряму. Він імітує один з чотирьох будівельних блоків РНК і ДНК, поглинається геномом вірусу, замикаючи процес реплікації. Водночас інші вчені погоджуються з першими доказами ефективності препарату, але вони поки не суттєві, зазначає УНІАН.

“Ці дані багатообіцяючі й, враховуючи, що у нас ще немає перевірених способів лікування COVID-19, це може призвести до пришвидшеного підтвердження Ремдесивіру для лікування COVID-19. А проте, це також показує, що ці ліки не чарівна куля в цьому контексті”, – пояснив головний дослідник пекінського університету Цінхуа Бабак Джавід.

Як писав Абзац, станом на 9:00 30 квітня в Україні зафіксовано 10406 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 261 летальний, 1238 пацієнтів одужали. За добу зафіксовано 540 нових випадків.