Експерт розповів, коли в Україні станеться стрибок цін на нерухомість

Вартість нерухомості на первинному і вторинному ринках восени в середньому може піднятися на 5-7%, а до кінця року – на 10%. Такий прогноз зробив президент Асоціації фахівців з нерухомості (ріелторів) України (АФНУ) Юрій Піта в коментарі UBR.ua.

“Зараз ми вже відчуваємо це зростання в певних сегментах … Влітку ще буде затишшя … А вже до кінця серпня, вересень-жовтень ринок буде більш активний. Я думаю, що буде зміна вартості в бік збільшення”, – розповів експерт.

При цьому він уточнив, що на первинному ринку є своя специфіка. Якщо нерухомість вже введена в експлуатацію, то це вже майже вторинний ринок. А вартість об’єктів на різних етапах різна, і це не подорожчання, а ціна, залежна від міри готовності.

“В цілому також буде 5-7% і на первинному ринку. А до кінця року близько 10%”, – зазначив глава АФНУ.

Читайте також: Як вплинув на “первинку” в Києві вихід на ринок нових об’єктів

Також він підкреслив, що ціни будуть збільшуватися не тільки від зростання попиту – громадяни обирають нерухомість як більш стабільний ринок для інвестування.

“Завжди можна отримувати від нього дохід або продати і повернути гроші”, – додав Піта.

До того ж впливає зростання інфляції і збільшення грошової маси в світі, в тому числі і в Україні. Ці гроші також будуть потрапляти на вітчизняний ринок нерухомості.

Що стосується прогнозів деяких експертів щодо стрибка цін у 2022 році до докризового рівня, то глава АФНУ не поділяє таку точку зору. За його словами, в країні не вистачить купівельної спроможності.

“До 2008 року була спекулятивна ціна за рахунок іпотечних кредитів. Іпотечне кредитування зараз розвивається, але не настільки. Чи не буде такого сплеску”, – вказав Піта.

Читайте також: Син Авакова вийшов на ринок київської нерухомості, – розслідування

Також він висловив сумнів щодо того, що активно обговорюваний “ресурсний” законопроєкт буде прийнятий. А якщо все-таки парламент проголосує за документ, і його підпише президент Володимир Зеленський, то трапиться фіскальний стрибок цін, а не ринковий. Зокрема, до прогнозованого збільшення вартість може піднятися ще на 10%, резюмував Піта.

Нагадаємо, за словами Піти, ближче до осені подорожчає і оренда житла у великих містах України. Це трапиться на тлі зростання попиту і пов’язане з подальшим розвитком бізнесу після карантину, а також поверненням людей до роботи в місті.