Інфляція в єврозоні досягла 10-річного максимуму перед засіданням центрального банку

МАРЗАМЕМІ, ІТАЛІЯ – 14 СЕРПНЯ: Літо туризму на Сицилії відновилося ще через рік після надзвичайної ситуації у зв’язку з COVID -19.

ЛОНДОН-Інфляція в єврозоні знову зросла в серпні, напередодні засідання Європейського центрального банку, який проходив уважно за трохи більше тижня.

За попередніми оцінками, опублікованими у вівторок, споживчі ціни цього місяця зросли на 3%, після зростання в липні на 2,2%.

Якщо серпневу цифру підтвердять за кілька тижнів, це буде найвищим показником інфляції за останні 10 років.

Це відбувається після того, як Німеччина повідомила у понеділок про найвищі споживчі ціни з 2008 року, із загальним рівнем інфляції у серпні 3,4%. У вівторок Франція також повідомила про найвищий рівень інфляції за останні три роки.

‘Домогосподарства єврозони накопичили значні надлишкові заощадження під час карантинів’, – сказав економіст Саломон Фідлер з Беренберга у вівторку у вівторок, додавши, що ‘якщо вони вирішать незабаром витратити на споживання більшу частину, ніж очікувалося, тиск на ціну може ще зрости найближчий термін. ‘

Усі погляди на ЄЦБ

Очікується, що ЄЦБ, який має зустрітися 9 вересня, обговорить майбутнє своєї програми купівлі активів, оскільки її керівна рада, схоже, поділилася питанням, коли розпочати послаблюючі заходи стимулювання.

Виступаючи в понеділок, голова центрального банку Франції Франсуа Вільєруа де Гальхау сказав, що ЄЦБ повинен враховувати нещодавнє відновлення економіки, обговорюючи, що робити зі своїм пакетом стимулів щодо Covid.

Тим часом, голова фінського центрального банку Оллі Рен заявив в інтерв’ю Politico минулого тижня, що центральному банку потрібно бути обережним щодо зняття стимулів.

Протоколи з останнього засідання ЄЦБ показали, що деякі члени вірять, що позиція банку занижує ризик зростання інфляції.

Вищі показники інфляції у вівторок, ймовірно, тиснуть на центральних банкірів єврозони, особливо в поєднанні з коментарями Федеральної резервної системи США, яка розглядає можливість скасування стимулів до кінця року.

Мандат ЄЦБ полягає у досягненні 2% загальної інфляції в середньостроковій перспективі. Його власні прогнози наразі прогнозують стрибок інфляції цього року до 1,9% через те, що вони називають тимчасовими факторами, перш ніж впасти до 1,5% та 1,4% у 2022 та 2023 роках відповідно.

Але представник Беренберга Фідлер заявив, що ЄЦБ має переглянути свої оцінки на наступний тиждень.

‘Зараз інфляція значно підскочила над піковим рівнем 2,6%, який ЄЦБ прогнозував на четвертий квартал 2021 року. З подальшим ймовірним зростанням інфляції до листопада, ЄЦБ майже напевно доведеться підвищити прогнози інфляції на своєму засіданні 9 вересня ,’ він сказав.

Однак у середньостроковій перспективі більшість аналітиків погоджуються з ЄЦБ у тому, що постійне зростання цін має бути тимчасовим.

Джек Аллен-Рейнольдс, старший економіст Європи з Capital Economics, заявив у вівторок у своїй ноті, що він очікує, що загальний рівень інфляції впаде приблизно до 2% у січні, а потім “ знизиться протягом року ”, закінчивши 2022 рік приблизно на 1% .

Це тому, що він очікує, що проблеми з ланцюжками поставок та обмеження Covid зникнуть з наступного року, що дозволить відновити більше торгівлі до пандемії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *