Європейські банки щорічно реєструють 24 мільярди доларів у податкових гаванях

Джорджтаун, Великий Кайман

Згідно з новим звітом, найбільші банки Європи щорічно бронюють у податкових гаванях 20 млрд євро (23,7 млрд доларів).

За даними аналізу, це становить 14% їх загального прибутку.

Опублікований у понеділок, звіт з податкової обсерваторії ЄС розглядав діяльність 36 системних європейських банків, штаб-квартира яких розташована в 11 країнах Європи, які з 2015 року підлягали обов’язковому звітуванню по країнах про свої дії.

До списку податкових гавань звіту було включено 17 юрисдикцій: Багамські острови, Бермуди, Британські Віргінські острови, Кайманові острови, Гернсі, Гібралтар, Гонконг, Ірландія, Острів Мен, Джерсі, Кувейт, Люксембург, Макао, Мальта, Маврикій, Панама і Катар.

У звіті зазначається, що приблизно 65% прибутку банків надходили за кордон через афілійовані особи у період між 2014 та 2020 роками, при цьому дослідники задокументували невідповідність між країнами, де було зареєстровано прибуток, та тими, де знаходилися співробітники. Прибуток на одного працівника також був набагато більшим у податкових гаванах, ніж в інших країнах, згідно зі звітом, при цьому дочірні компанії в податкових гаванах повідомляють про високу рентабельність та прибуток.

Дослідники також звернули увагу на те, що 25% прибутку банків було зареєстровано в країнах, де ефективна ставка податку була нижчою за 15%.

‘В сукупності ці дані свідчать про значну присутність та стабільне використання податкових гаванів європейськими банками протягом багатьох років’, – сказано у звіті.

‘Рентабельність банку в податкових гаваях аномально висока: 238 000 євро на одного працівника, на відміну від близько 65 000 євро в країнах, що не є притулком’,-додали автори. ‘Це говорить про те, що прибуток, зареєстрований у податкових гаванях, переважно переміщується з інших країн, де відбувається виробництво послуг’.

Різниця між банками

За даними аналізу, використання податкових гавань між банками значно відрізнялося. За даними, середній відсоток прибутку, зареєстрованого в податкових гаванях між 2014 та 2020 роками, становив близько 20%, але цей показник коливався від 0%до 58%.

Дослідники визначили, що кілька банків мають ‘відносно високу присутність у податкових гаванях’.

‘Ми спостерігаємо різноманітність ситуацій: для HSBC основна частина прибутку притулку надходить лише з одного притулку [Гонконг], тоді як в інших випадках йдеться про декілька податкових гавані’, – сказано у звіті.

За даними дослідження, HSBC зареєструвала в середньому 58% свого прибутку до оподаткування в податкових гаванях між 2014 та 2020 роками, що зробило його позичальником, який спрямував найбільший відсоток прибутку до списку податкових гавань ЄВТО.

‘HSBC є найбільшим банком у Гонконзі, де працює близько 30 000 співробітників, і через нашу спадщину, розмір операцій та стратегію значна частина прибутку групи продовжує накопичуватись там’, – повідомив CNBC по електронній пошті представник HSBC. ‘HSBC не використовує стратегії уникнення податків для штучного перенаправлення прибутку до юрисдикцій з низькими податками’.

Згідно зі звітом, Standard Chartered забронювала в середньому близько третини свого прибутку до оподаткування в податкових гаванях, тоді як Deutsche Bank, Nord LB та RBS забронювали в середньому більше 20% свого прибутку до оподаткування гавані між 2014 та 2020 роками.

Представник Standard Chartered заявив CNBC, що банк має значні комерційні операції як у юрисдикціях з високим податком, так і з низьким податком.

‘Ми не штучно перенаправляємо прибуток юрисдикціям з низькими податками’, – сказано в повідомленні. «Податок розглядається як частина відповідних бізнес -рішень, і ми займаємось лише податковим плануванням, яке підтримує справжню комерційну діяльність. Ми не укладаємо операцій, єдиною метою яких є мінімізація або зменшення податкових витрат ”.

Тим часом представник Deutsche Bank повідомив CNBC електронною поштою, що кредитора представляють активні дочірні компанії та філії майже у 60 країнах.

«Жодна з цих країн не включена до поточного списку ЄС країн та територій, що не співпрацюють з метою оподаткування. В принципі, Deutsche Bank повідомляє про свої прибутки в країнах, в яких вони генеруються, це означає, що прибуток також оподатковується в цих країнах ‘, – сказали вони. «Залежно від виду підприємницької діяльності може бути різний рівень прибутку на одного працівника. Ефективна податкова ставка Deutsche Bank Group у 2020 році становила 39%. ‘

На іншому кінці шкали, Bankia BFA, Erste, Nykredit Realkredit, Swedbank та Banco Sabadell не реєстрували жодного свого прибутку в податкових гаванях протягом семирічного вибіркового періоду.

За даними EUTO, вісім банків, включаючи Intesa Sanpaolo та HSBC, збільшили свою присутність у податкових гаванях за період вибірки. Сім кредиторів зберігали свою присутність у притулках стабільною, тоді як 16 банків скоротили використання податкових гавань.

Середня ефективна податкова ставка, яку сплачують банки за вибіркою EUTO, становила 20%, коливаючись від 10%до 30%. За даними EUTO, сім банків ‘демонструють особливо низьку ефективну ставку податку’ – 15% або менше: RBS, Barclays, Bayern LB, Nord LB, HSBC, KBC та Intesa Sanpaolo.

Представники компаній Nord LB, RBS, Barclays, Bayern LB, KBC та Intesa Sanpaolo були негайно доступні для коментарів, коли на них звернулася CNBC.

Середня ставка корпоративного податку в ЄС становила 20,79% у 2020 році, щорічно знижуючись з 2014 року. По всій Європі ставка 2020 року становила 19,03%, при цьому ставка корпоративного податку на континенті також спостерігається поступове зниження з 2014 року Ставки різняться в різних країнах Європи.

Зателефонуйте про мінімальну ставку податку

У липні 130 країн підтримали план ОЕСР щодо реформування міжнародних рамок, щоб забезпечити транснаціональні компанії сплачувати справедливу частку податків, де б вони не працювали. Реформи включають плани щодо загальносвітової мінімальної ставки податку на прибуток у розмірі 15%, яка, за оцінками ОЕСР, щорічно генеруватиме близько 150 мільярдів доларів додаткових глобальних податкових надходжень.

Дослідники EUTO підрахували, що якби ця ставка була запроваджена у всьому світі, європейські банки, використані в її аналізі, повинні були б щороку сплачувати податки на 3-5 мільярдів євро більше. Якщо глобальну мінімальну ставку підвищити до 21%, вони щорічно сплачуватимуть ще 6-9 мільярдів євро. З 25% мінімальною ставкою корпоративного податку 36 європейських банків, включених у дослідження, будуть сплачувати щорічно додаткові податки від 10 до 13 млрд євро.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *